Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Albuquerque_39spaceship39_home_up_for_sale-syndImport-062333.jpg

Del në shitje shtëpia më e famshme e momentitNjë shtëpi në shitje në New Mexico po fiton vëmendje në internet pasi pronari aktual kaloi 21 vjet duke mbushur ambientet e brendshme me dekor të frymëzuar nga një anije kozmike.

Marten Griego tha se nuk ishte i kënaqur me punën e bojës që po bënte në shtëpinë e Albuquerque kur u vendos për herë të parë dy dekada më parë, kështu që ai ridizenjoi një mur bazuar në një anije kozmike të imagjinuar.

“Është disi si buza e një shpelle. Kam menduar për veten time në univers, diku në një tjetër asteroid ose diçka tjetër,” i tha ai KOB-TV.

Griego tha se ai më pas kaloi vitet që pasuan duke mbushur shtëpinë me murale 3D dhe dekorime të tjera të frymëzuara nga hapësira, duke përfshirë një kuzhinë të teknologjisë së lartë.

“Unë do të mendoja se njerëzit janë magjepsur me diçka të re. Diçka e krijuar nga dikush që ata kurrë nuk e kanë parë më pare, edhe një herë, kur unë po e ndërtoja atë, unë as nuk e dija se çfarë po krijoja,” tha Griego.

Shtëpia po renditet nga Jonathan Ortiz dhe Alexandria Oberbeck e Southwest Elite Realty.

Ortiz tha se hyrja në shtëpi është e ngjashme me “hyrjen në një muzeu”.

Agjentët e pasurive të patundshme thanë se tashmë ka pasur interes të madh për shtëpinë.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

Info Tjera