Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Bonnie-780x439-1.jpg

Gabimet dhe mënyra e duhur e pozimit për t’u dukur bukur në fotografiEpoka e rrjeteve sociale ka bërë që pozimi i duhur të jetë shndërruar tashmë në një domosdoshmëri.

Personalitet e famshme, por edhe njerëz të rëndomtë që kanë ndjekës të shumtë, kujdesen që t’i postojnë fotografitë në të cilat duken më bukur.

Porse që të ndodhë kjo duhet pasur mjeshtri. Teksa përdoruesja e Instagramit, Bonnie Rodriguez Krzywicki, ka dhënë disa këshilla për fotografi të bukura.

 

Përmes videove dhe fotografive të shpërndara në profilin e saj, ku numëron mbi 836 mijë ndjekës, ajo tregon si të merrni pozën e duhur.

Bonnie i ka mahnitur ndjekësit e saj me mënyrën e pozimit duke bërë që femrat, të cilat i zbatojnë këshillat e saja të duken si modele.

Të fundit

Insekti nga Kosova bëhet lajm në botë

Zbulimi i insektit “Potamophylax coronavirus” në Kosovë është bërë lajm botëror. Pak ditë pasi profesori i shkencave në degën e biologjisë, Halil Ibrahimi, njoftoi për zbulimin dhe u s

Studimi: Covid-19 është në ajër, jo në sipërfaqe

Muajt ​​e parë të pandemisë i kaluam plotësisht duke pastruar ushqime dhe çanta pazari. Kalimi i pecetave të lagura me alkool mbi doreza, telefonat celularë, tavolinat dhe ekranet, si edhe

Vendosja e maskës mund të shpëtojë rreth 14.000 jetë

Hulumtuesit e Universiteti të Uashingtonit kanë parashikuar numrin e vdekjeve që do arrijë SH.B.A-ja deri më 1 gusht. Sipas studiuesve rreth 618.523 njerëz do të kenë vdekur nga Covid-19, deri

Emiratet e Bashkuara zgjedhin gruan e parë arabe për t’u trajnuar si astronaute

Emiratet e Bashkuara Arabe e kanë zgjedhur gruan e parë arabe që do të marrë pjesë në një trajnim për t’u bërë astronaute. Gruaja e zgjedhur është Nora al-Matrooshi, e cila i ka 27 vjet

Pamjet nga ura prej xhami në Kinë

Për disa njerëz, kjo është një urë shumë e largët. Fotot e mëposhtme tregojnë një urë xhami me dy kuverta në Kinë me një dizajn perfket, i cili duket i frikshëm nëse e sheh nga afër.

Përgatituni për spektaklin e rrallë qiellor të fundjavës

Të dielën do të jetë e dukshme super hëna e parë e vitit, e quajtur ndryshe “Hëna e Krimbave”. Është emërtuar kështu pasi është koha kur toka fillon të ngrohet dhe krimbat fillojnë

Info Tjera