Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/four_seasons.jpg

Ishulli ku po karantinohen të pasuritGadishulli Punta Mita është cilësuar si “parajsa” e Meksikës, pasi është zgjedhur nga më të pasurit e botës për t’u larguar nga pandemia.

Aty gjithçka është luksoze, nga pishinat, kampet e golfit e deri spitalet private.

Në muajin korrik ishte modelja Chrissy Teigen dhe bashkëshorti i saj muzikant, John Legend, të cilët morën me qira Villa Tesoro, që ka 7 suita.

Ata paguan plot 8500 dollarë nata.

Gjithashtu kanë qëndruar të famshëm si Eva Longoria, Jennifer Aniston dhe Demi Moore.

Gjatë muajve të pandemisë, ky kompleks turistik ka pasur fluks të madh kërkesash, konkretisht nga Hollivudi dhe nga elita e ekonomisë amerikane.

Të fundit

Në këtë qytet bie 5 metra borë (Video)

Një provincë lindore në Turqi është përfshirë nga reshjet e dendura bore ku trashësia e borës deri më tani ka arritur në 4-5 metra. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për provincën Mu

Si njeriu më i pasur në botë, Elon Musk dëshiron të paguhet në Bitcoin

Tesla dhe themeluesi i SpaceX thanë se ai kurrë nuk do ta refuzonte kriptomonedhën.  Elon Musk, themeluesi miliarder i Tesla dhe SpaceX, dhe i cili sapo u bë njeriu më i pasur në botë, preten

Njihuni me qendren e universit (Video)

Vendi që shihni është një nga më të veçantët në botë, i cili ka mahnitur shumë njerëz. Madje ai cilësohet edhe si “qendra e universit”. Por çfarë ka të veçantë ky vend që vizito

Viti i kaluar i më i ngroti në Evropë

Viti 2020 ka qenë një ndër vitet më të ngrohtë që ka parë Evropa me 0.4 ° C më të ngrohtë se rekordi i mëparshëm në 2019. Sipas të dhënave të fundit nga shërbimi i BE për monitorim

Çfarë do të sjellë viti 2021 për shkencëtarët dhe astronautët

Shumë udhëtime me sa duket do të ndodhin. Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, viti 2020 ka qenë një vit mjaftë i ngarkuar për astronautët, dhe mesa duket edhe ky vit do të jetë mjaft

Burri ndërtoi shtëpinë në pemë për një arsye të pabesueshme

Erdogan Özmen, një mjeshtër i përpunimit të drurit që jeton në Kalburcu, Turqi ndërtoi një pemë 12 metra katrorë në një pemë për një arsye të veçantë. Sipas tij, të qenit në konta

Info Tjera