Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/qen-696x464-675x450-1.jpg

Kafeneja e parë saudite hap dyert për herë të parë edhe për qentëPronarët e qenve në Arabinë Saudite mund të shijojnë tani një filxhan kafe përkrah qenit të tyre që prej hapjes së një lokali që lejon qentë, i pari në mbretërinë ultrakonservatore.

Bar-kafeja “Barking Lot”, që hapi portat në qershor në qytetin bregdetar të Hobarit, është kënaqësia e adhuruesve të kafshëve në një vend ku pak vende në natyrë janë të aksesueshme për qentë.

Këto ambiente zakonisht janë të ndaluara në hapësirat publike dhe konsiderohen të papastra në fenë Islame, ndryshe nga macet.

Strehat për kafshët janë ndërtuar në disa qytete dhe adoptimi i kafshëve endacake është bërë më popullor në mbretërinë e cila po modernizohet në disa nivele si pjesë e planit “Vizioni 2030” të princit trashëgimtar Mohammed bin Salman.

Të fundit

Raca më e famshme e qenit në botë

Raca është rritur për punë fizike, përkatësisht për grumbullim të objekteve në ujë, andaj, bashkë me retrieverët e artë, më së shpeshti shfrytëzohet në qëllime terapeutike dhe si qen

Gruaja britanike birëson 14 fëmijë jetimë afrikan

Një grua e re britanike ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm, duke birësuar 14 fëmijë nga Tanzania. Letty McMaster ishte vetëm 18 vjeç kur jeta e saj ndryshoi përgjithmonë pasi vizitoi n

10 fenomene të mahnitshme që nuk do të besoni se ekzistojnë në të vërtetë

Natyra është e bukur dhe e mahnitshme dhe ka krijuar mrekulli që është e vështirë të besohet se ekzistojnë në të vërtetë. Në jetën tonë të përditshme, ne përjetojmë disa gjëra të

Gjenerali grek në vitin 1992 ia dhuroi Ibrahim Rugovës një pistoletë me 200 fishekë

Adnan Merovci, një ndër njerëzit më të afërt të ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka treguar se si gjenerali grek, Nikollae Girallakis, ia kishte dhuruar presidentit Rugova një pistoletë me 200

Instrumentet muzikore kontribuojnë në kujtesën dhe kreativitetin e fëmijëve

Instrumentet muzikore mund të kontribuojnë në kujtesën dhe kreativitetin e fëmijëve. Në shtetin e Amerikës Jugore, Kili, 40 fëmijëve të moshës prej 10 deri në 13 vjeç u janë bërë test

100 kuriozitete mahnitëse për trupin tonë

Shpesh njerëzit mendojnë se e njohim shumë mirë trupin e tyre, se si ai funksionon dhe proceset që ndodhin në të në çdo kohë. Por në fakt, trupi i njeriut është aq kompleks dhe misterioz

Info Tjera