Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/indiana.jpg

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtaveKoleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos.

Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita televizive dhe filmash që do të dalin në ankand në një ngjarje të PropShop muajin tjetër. Vlera totale e të gjithë artikujve që vlerësohet të jetë mbi 4.4 milion.

Kapelja e famshme e veshur nga Harrison Ford në vazhdimin e vitit 1984 Indiana Jones dhe “The Temple Of Doom” pritet të shkojë për një shumë midis 106,000 dhe 176,000 £.

Sende të tjera që do të jenë në dispozicion në ankand përfshijnë syzet dhe shkopin e veshur nga aktori Daniel Radcliffe gjatë xhirimeve të Harry Potter And The Deathly Hallows pjesët një dhe dy.

Regjistrimet e Star Wars do të jenë gjithashtu të disponueshme për blerje, duke përfshirë një dritë R2-SHP të kontrolluar me telekomandë nga Star Wars: The Rise Of Skywalker i vitit 2019.

Pjesa ka një çmim të vlerësuar që varion nga 56,000 dhe 84,500.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

A jeni gati për eklipsin e parë diellor

Hënat e reja paraqesin fillime të reja dhe janë koha kryesore për manifestimin dhe vendosjen e synimeve. Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa ju

Info Tjera