Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/2038_fv-780x439-1.jpg

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTokPlatforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër.

Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në njerëz të të gjitha moshave, racave dhe prejardhjeve, duke shpërndarë forma gatimi, këshilla bukurie, sfida virale vallëzimi, dhe jo vetëm.

Por, disa njerëz kanë bërë emër thjesht duke iu përgjigjur videove të tjera të TikTok – duke i thjeshtësuar gjërat, përcjell Telegrafi.

All right, just let me brush my teeth.🤣Ok fatemi lavare i denti!! 🤣 50 million followers Thanks!#learnfromkhaby #ImparaConTikTok #LearnWithTikTok 

♬ suono originale – Khabane lame

Njëri ndër ta është edhe Khaby Lame (emri i vërtetë Khabane Lame) që është bërë viral në TikTok për postimin e videove të tij duke reaguar ndaj klipeve “hack-life” që të tjerët ndajnë.

##stitch con @regisdillann♬ suono originale – Khabane lame

Easy♬ suono originale – Khabane lame

 

Sidoqoftë, Khaby bën shaka me individë të cilët përpiqen të komplikojnë me tepri një “problem” duke ndarë zgjidhjen e tij më të lehtë.

La semplicità non è una cosa semplice 🤣 poi mi dici com’era questa spremuta @dianadelbufalo8 ##learnfromkhaby ##LearnWithTikTok ##ImparaConTikTok 

♬ suono originale – Khabane lame

 

Aktualisht, Khaby mburret me më shumë se 50 milionë ndjekës në TikTok që e bën atë një kandidat kryesor për postimet e sponsorizuara në aplikacionin e mediave sociale.

##foryoupage ##comic 

♬ suono originale – Khabane lame

 

Sipas Celebs Life Reel, ylli i mediave sociale mund të fitojë nga 13,380 dollarë në 22,300 dollarë për vetëm një postim.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

A jeni gati për eklipsin e parë diellor

Hënat e reja paraqesin fillime të reja dhe janë koha kryesore për manifestimin dhe vendosjen e synimeve. Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa ju

Info Tjera