Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Wetland_Kerkini_Greece.jpg.600x400_q90_crop-smart.jpg

Ndodh fenomeni i çuditshëm, qindra rrathë shfaqen në sipërfaqen e liqenitNjë fenomen i rrallë që pak fatlumë patën mundësi ta shikonin ndodhi në Liqenin Kërkini në Greqi.

Qindra rrathë me formë të përkryer u shfaqën në sipërfaqen e Liqenit, një dukuri që zgjoi kuriozitet dhe shumë pyetje.

Koordinatori i Autoritetit të Menaxhimit të Liqenit, Theodoros Naziridis shpjegoi fenomenin, teksa tha se kjo ndodh në zonat që kanë bimësi ujore.

Në qendër të rrethit është pika ku është rrënja e bimëve, ndërsa zona përreth rrënjës tërhiqet pak dhe me një shi të lehtë formohen rrathët në sipërfaqe.

“Me një shi më intensiv rrathët do të zhduken. Për ta parë, duhet të jesh në vendin e duhur në kohën e duhur. Është një fenomen i përkohshëm. Natyra, natyrisht, nuk ndalet së magjepsuri”, tha ai.

Të fundit

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

A jeni gati për eklipsin e parë diellor

Hënat e reja paraqesin fillime të reja dhe janë koha kryesore për manifestimin dhe vendosjen e synimeve. Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa ju

Info Tjera