Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/iphone-xs-14-09.jpg

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju.

Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital Detox’ për ata njerëz që janë të gatshëm të shkëputen nga e gjithë teknologjia personale për 24 orë, domethënë pa telefon celular, televizion, lojëra video, kompjuterë, orë inteligjente ose çdo lloj teknologjie.

Në këmbim, kompania ofron të paguajë jo më shumë dhe as më pak se 2,400 dollarë.

Plus, jep një bonus prej $ 200 për të shpenzuar për produkte jo teknologjike për të kaluar kohën.

Review.org sugjeron që pjesëmarrësit të blejnë lojëra në bord, piktura ose makina shkrimi që të vazhdojnë të jetojnë pa internet, atë që zakonisht bëjnë përditë.

Për të aplikuar në sfidë, përdoruesit duhet t’i përgjigjen një sërë pyetjesh që përfshijnë sa janë të varur nga teknologjia, cilat pajisje përdorin dhe madje sa orë kalojnë të lidhur me ekranet.

Të gjithë ata që guxojnë të provojnë sfidën mund të aplikojnë në ofertë nga kjo e premte.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

A jeni gati për eklipsin e parë diellor

Hënat e reja paraqesin fillime të reja dhe janë koha kryesore për manifestimin dhe vendosjen e synimeve. Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa ju

Info Tjera