Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/2itpliv1qap91p1k_1620466480.jpeg

Njihuni me lopën në Indi me emrin Kim Kardashian!Kim Kardashian konsiderohet ndër yjet më të njohura të Hollivudit, dhe tani edhe adashja e saj mund të ngjitet në top listat e popullaritetit. Kjo e fundit po arrin popullaritet në një vend të shenjtë në Indi.

Njerëzit për Trajtimin Etik të Kafshëve (PETA) e kanë quajtur një lopë me gji të ‘Kim Kardashian’ për të hedhur dritë mbi rëndësinë e veganizmit, një praktikë e ndjekur nga ylli Keeping Up with Kardashian.

Organizata për te drejtat e kafshëve tha se e ka quajtur lopën të mrekullueshme me sy dhe qerpikë të gjatë.

Kjo erdhi pasi Kim kohëve të fundit ka mbajtur një dietë me bazë bimore.

E pyetur se çfarë konsumon Kim ishte përgjigjur se hante kryesisht bimë.

PETA kishte fituar kujdestarinë e lopës pasi u gjet duke u abuzuar nga pronari i saj në rrugë.

Që kur erdhi në vendbanimin e saj të ri, lopa kënaqet duke ngrënë bar të gjelbër, melekuq, ëmbëlsira me arra.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

Info Tjera