Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/96745-classic-2.jpg

Njihuni me mjaltin më të shtrenjtë në botëNjë kompani turke vendosi rekordin për mjaltin më të shtrenjtë në botë.

Mjalti i quajtur “Centauri” krijoi rekordin botëror për të qenë mjalti më i shtrenjtë ka njoftuar faqja Librit të Rekordeve Botërore të Guinness.

Është gërmuar nga një shpellë me lartësi 2 mijë e 500 metra mbi nivelin e detit dhe ndodhet larg nga ndonjë koloni tjetër bletësh ose vendbanimi njerëzor.

Kjo mjaltë kushton 10 mijë euro për kilogram.

Kompania gjithashtu ndau një video të produktit të saj në Instagram e cila i ka mahnitur njerëzit.


Nektari i këtij mjalti është i ndryshëm nga ai konvencional.

Ka një nektar me shije më të hidhur, me ngjyrë të errët dhe i mbushur me veti të ndryshme medicinale.

Gjithashtu, për këtë mjaltë bletarët punojnë një herë në vit.

Të fundit

Insekti nga Kosova bëhet lajm në botë

Zbulimi i insektit “Potamophylax coronavirus” në Kosovë është bërë lajm botëror. Pak ditë pasi profesori i shkencave në degën e biologjisë, Halil Ibrahimi, njoftoi për zbulimin dhe u s

Studimi: Covid-19 është në ajër, jo në sipërfaqe

Muajt ​​e parë të pandemisë i kaluam plotësisht duke pastruar ushqime dhe çanta pazari. Kalimi i pecetave të lagura me alkool mbi doreza, telefonat celularë, tavolinat dhe ekranet, si edhe

Vendosja e maskës mund të shpëtojë rreth 14.000 jetë

Hulumtuesit e Universiteti të Uashingtonit kanë parashikuar numrin e vdekjeve që do arrijë SH.B.A-ja deri më 1 gusht. Sipas studiuesve rreth 618.523 njerëz do të kenë vdekur nga Covid-19, deri

Emiratet e Bashkuara zgjedhin gruan e parë arabe për t’u trajnuar si astronaute

Emiratet e Bashkuara Arabe e kanë zgjedhur gruan e parë arabe që do të marrë pjesë në një trajnim për t’u bërë astronaute. Gruaja e zgjedhur është Nora al-Matrooshi, e cila i ka 27 vjet

Gabimet dhe mënyra e duhur e pozimit për t’u dukur bukur në fotografi

Epoka e rrjeteve sociale ka bërë që pozimi i duhur të jetë shndërruar tashmë në një domosdoshmëri. Personalitet e famshme, por edhe njerëz të rëndomtë që kanë ndjekës të shumtë, kuj

Pamjet nga ura prej xhami në Kinë

Për disa njerëz, kjo është një urë shumë e largët. Fotot e mëposhtme tregojnë një urë xhami me dy kuverta në Kinë me një dizajn perfket, i cili duket i frikshëm nëse e sheh nga afër.

Info Tjera