Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/118502740_picassoreuters.jpg

Piktura e Picasso-s shitet në ankand për 103.4 milionë dollarëPiktura “Waman Sitting Near the Window (Marie Therese)” është vepra e pestë e Pablo Picasso dhe është shitur për më shumë se 100 milionë dollarë.

Piktura ka përfunduar në vitin 1932, dhe u shit për 90 milion dollarë por më pas çmimi shkoi në 103,4 milion dollarë, sipas Christie’s.

Piktura, që përshkruan të dashurën dhe muzën e re të Picasso, Marie-Thérèse Walter, u ble në Londër vetëm tetë vite më parë për 28.6 milion paund. Kjo është më pak se gjysma e çmimit të ofruar të enjten.

Të martën, piktura ” In this case” nga piktori amerikan Jean-Michel Basquiat u shit për 93.1 milionë dollarë, një nga dy ngjarjet më të rëndësishme në botën e ankandit.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

Info Tjera