Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/180412-hand-writing-young-people-feature-696x464-1.jpg

Shkrimi zbulon tiparet e ‘fshehura’ të personalitetit tuaj!E dini se mënyra jonë e të shkruarit tregon shumë për atë ç’ka jemi ose mendojmë thellë brenda vetes.

Sipas studimeve, shkrimi i dorës tregon qartë disa tipare të rëndësishme të personalitetit.

Studiuesit kanë specifikuar 5 lloje shkrimi dhe çfarë tregojnë ato për personalitetin e njeriut.

Shkruani me shkronja të mëdha: jeni të sigurt në atë ç’ka shkruani, në të kundërtën përpiqeni të zvogëloni shkronjat nëse nuk dini përgjigjen.

Ushtroni shumë presion tek stilolapsi: jeni kokëfortë, këmbëngulës dhe shumë të vendosur.

Nëse shkruani në një fletë formati dhe drejtimi i shkrimi është lart: jeni shumë optimist, ndërsa kur drejtimi i shkrimit shkon poshtë, kjo do të thotë se jeni pesimist.

Lini shumë hapësira në faqe: ka dy kuptime.

Nëse ju lini shumë hapësirë në anën e djathtë tuajën (nuk shfrytëzoni të gjithë rreshtin, por lini hapësirë në fund) keni frikë të ecni përpara.

Nëse lini pak hapësirë në anën e djathtë dhe shumë në anën e majtë (ana nga nisni të shkruani) jeni njerëz të lidhur shumë me të shkuarën.

Shkruani fjalët shumë afër njëra tjetrës: Mbizotëroheni nga një dëshirë e madhe për t’u lidhur me njerëzit dhe për të qëndruar pranë tyre.

Ai që lë shumë hapësira, ka një dëshirë për të qenë i pavarur.

Të fundit

Insekti nga Kosova bëhet lajm në botë

Zbulimi i insektit “Potamophylax coronavirus” në Kosovë është bërë lajm botëror. Pak ditë pasi profesori i shkencave në degën e biologjisë, Halil Ibrahimi, njoftoi për zbulimin dhe u s

Studimi: Covid-19 është në ajër, jo në sipërfaqe

Muajt ​​e parë të pandemisë i kaluam plotësisht duke pastruar ushqime dhe çanta pazari. Kalimi i pecetave të lagura me alkool mbi doreza, telefonat celularë, tavolinat dhe ekranet, si edhe

Vendosja e maskës mund të shpëtojë rreth 14.000 jetë

Hulumtuesit e Universiteti të Uashingtonit kanë parashikuar numrin e vdekjeve që do arrijë SH.B.A-ja deri më 1 gusht. Sipas studiuesve rreth 618.523 njerëz do të kenë vdekur nga Covid-19, deri

Emiratet e Bashkuara zgjedhin gruan e parë arabe për t’u trajnuar si astronaute

Emiratet e Bashkuara Arabe e kanë zgjedhur gruan e parë arabe që do të marrë pjesë në një trajnim për t’u bërë astronaute. Gruaja e zgjedhur është Nora al-Matrooshi, e cila i ka 27 vjet

Gabimet dhe mënyra e duhur e pozimit për t’u dukur bukur në fotografi

Epoka e rrjeteve sociale ka bërë që pozimi i duhur të jetë shndërruar tashmë në një domosdoshmëri. Personalitet e famshme, por edhe njerëz të rëndomtë që kanë ndjekës të shumtë, kuj

Pamjet nga ura prej xhami në Kinë

Për disa njerëz, kjo është një urë shumë e largët. Fotot e mëposhtme tregojnë një urë xhami me dy kuverta në Kinë me një dizajn perfket, i cili duket i frikshëm nëse e sheh nga afër.

Info Tjera