Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/100916614-594cd5b5-3aa4-406e-b7fd-175a98ba2ee0.jpg

Tatuazhet më të çuditshëm dedikuar pandemisë së koronavirusitAmerikanët janë shumë të apasionuar pas tatuazheve, rreth 30% e qytetarëve amerikanë kanë një të tillë në trupin e tyre.

Trendi bërjes së tatuazheve vazhdoi gjithashtu gjatë pandemisë së koronavirusit.

Shumë njerëz në fakt kanë dashur të ngulisin këtë moment delikat dhe të vështirë në trupin e tyre për ta kujtuar përgjithmonë.

Tatuazhët janë të ndryshme nga puthja midis dy të dashurve me maska deri tek ata që kanë vendosur të falënderojnë, në mënyrën e tyre, mjekët dhe infermierët për punën e bërë.

Të fundit

Arkitekti italian kërkon të ndërtojë qytete me 1 milion pemë

Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri ka shprehur dëshirën për të parë më shumë pyje dhe pemë në qytete, me qëllim uljen

Portreti i Botiçelit del në shitje në vlerën e 100 milionë $

Një portret i rrallë i mjeshtrit të Rilindjes, Botiçeli pritet të dalë në shitje në ankand në Nju Jork, dhe mendohet të shitet në vlerën e 100 milionë dollarëve. E titulluar “Djaloshi

Shtëpia më e çuditshme në botë (Foto)

‘Casa do Penedo’ është shtëpia e ndërtuar në vitin 1974 dhe mund të radhitet ndër objektet më të çuditshme në botë. E vendosur rrëzë malit Fafe në Portugalinë Veriore, ajo është

Pse asnjë ushtri në botë nuk mund të krahasohet me atë amerikane

Arsyeja kryesore:Armët e ushtrisë amerikane, janë ndër më të mirat në botë. Kur është fjala për armë vdekjeprurëse, ushtria amerikane nuk ka asnjë lloj mungese në inventar. Disa prej ty

Gjenden mbetjet e anijes luftarake të mbytur nga 1644

Arkeologët detarë kanë zbuluar rrënojat e një anije luftarake gati 400-vjeçare që ishte fundosur afër qytetit bregdetar danez të Rodbyhavn. Me shumë gjasë janë rrënojat e anijes ”Delmen

Zbulohet se si njerëzit kanë migruar 120 mijë vjet më parë

Arkeologët kanë zbuluar gjurmët më të hershme njerëzore të gjetura ndonjëherë në gadishullin Arabik.  Besohet se janë rreth 120,000 vjet të lashtë dhe shtrihen në vendin e një liqe

Info Tjera