Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/maska.jpg

Vendosja e maskës mund të shpëtojë rreth 14.000 jetëHulumtuesit e Universiteti të Uashingtonit kanë parashikuar numrin e vdekjeve që do arrijë SH.B.A-ja deri më 1 gusht.

Sipas studiuesve rreth 618.523 njerëz do të kenë vdekur nga Covid-19, deri më 1 gusht.

Por, nëse 95% e qytetarëve vendosin maskat, atëhere numri bie në 604.413 vdekje në total, informon CNN

Që do të thotë nëse amerikanët respektojnë masat anti-covid, mund të shpëtojnë 14.000 qytetarë nga vdekja.

Numri i vdekjeve llogaritet të arrijë në 697.573, nëse personat e vaksinuar nuk respektojnë masat anti-covid, raporton Ora News.

SHBA njoftoi të paktën 80,157 raste të reja infektimesh të premten.

Në tërësi, më shumë se 561,000 njerëz kanë vdekur nga virusi deri më tani, sipas të dhënave statistikore.

“Vaksinat janë një mjet efektiv kundër përhapjes së virusit por jo vetëm, ato duhet të shoqërohen me masa tjera si maska, duke shmangur përhapjen masive të virusit”, thotë Doktor Antony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar për Alergjitë dhe Sëmundjet Infektive.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

Info Tjera