Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/received_614526036169629.jpeg

Zviceranët befasohen nga ‘bora’ ngjyrë kafeNjë qytet zviceran u mbulua nga copëza çokollate, si rezultat i disa problemeve teknike në një fabrikë çokollatash.

Banorët e Oltenit, një qytet që gjendet ndërmjet Zvicrës dhe Bazelit, u tronditën kur panë grimca të imëta kakaoje nëpër objekte.

Disa prej tyre menduan se mos ndoshta kjo ka ndodhur nga pluhuri afrikan, derisa disa të tjerë aluduan në rënien e bores me ngjyrë kafe.

Mirëpo i gjithë problemi ndodhi pasi që sistemi i ventimit të një fabrikeje çokollate doli jashtë funksionit, shkruajnë mediet gjermane.

Firma Lindt & Spruengli konfirmuan të martën për mediet lokale se ekzistonte një defekt i vogël në ventilimin e ftohjes.

I kombinuar me erëra të forta mëngjesin e së premtes, pluhuri i çokollatës filloi të përhapej në afërsi të fabrikës, duke lënë njolla çokollate në objektet e qytetit, në mesin e të cilave ishte edhe një makinë.

Fabrika vazhdoi prodhimin si zakonisht dhe kompania thotë se grimcat ishin plotësisht të padëmshme për njerëzit ose mjedisin.

Të fundit

NASA bëhet gati për misionin e ri historik

Astronautët Michael Hopkins, Victor Glover dhe Shannon Walker nga NASA dhe Soichi Noguchi i Agjencisë Hapësinore Japoneze do të udhëtojnë në hapësirë ​​në bordin e një anije kozmike Spa

Kafeneja e parë saudite hap dyert për herë të parë edhe për qentë

Pronarët e qenve në Arabinë Saudite mund të shijojnë tani një filxhan kafe përkrah qenit të tyre që prej hapjes së një lokali që lejon qentë, i pari në mbretërinë ultrakonservatore. Ba

Arkitekti italian kërkon të ndërtojë qytete me 1 milion pemë

Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri ka shprehur dëshirën për të parë më shumë pyje dhe pemë në qytete, me qëllim uljen

Portreti i Botiçelit del në shitje në vlerën e 100 milionë $

Një portret i rrallë i mjeshtrit të Rilindjes, Botiçeli pritet të dalë në shitje në ankand në Nju Jork, dhe mendohet të shitet në vlerën e 100 milionë dollarëve. E titulluar “Djaloshi

Shtëpia më e çuditshme në botë (Foto)

‘Casa do Penedo’ është shtëpia e ndërtuar në vitin 1974 dhe mund të radhitet ndër objektet më të çuditshme në botë. E vendosur rrëzë malit Fafe në Portugalinë Veriore, ajo është

Pse asnjë ushtri në botë nuk mund të krahasohet me atë amerikane

Arsyeja kryesore:Armët e ushtrisë amerikane, janë ndër më të mirat në botë. Kur është fjala për armë vdekjeprurëse, ushtria amerikane nuk ka asnjë lloj mungese në inventar. Disa prej ty

Info Tjera