Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/oroscope.jpg

Mësoni për shenjën tuajDashi-Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta.

Për hir të marrëdhënies tuaj afatgjatë me ta, tregohuni më pak kritikë.

Demi-Nuk do ta keni shumë mendjen tek puna nesër, por nuk ka problem.

Javët e fundit kanë qenë shumë intensive dhe është e natyrshme që të keni një reagim të tillë.

Jepini vetes kohë për të rikuperuar energjitë, si fizike ashtu dhe mendore.

Binjakët-Nuk ka kohë për t’u treguar të pavendosur kur vjen puna tek një çështje e rëndësishme që lidhet me zemrën.

Nëse doni që dikush të dijë sa shumë përzemër e keni, atëherë mos qëndroni gojëmbyllur.

Gaforrja-Ka shumë gjëra që mund t’ju bëjnë emocionalë, por nuk duhet ta braktisni logjikën dhe arsyen kur vjen puna tek paratë.

Nëse një lloj plan investimi nuk po shkon siç e prisnit, atëherë tërhiquni menjëherë.

Luani-Nëse e shihni një çështje të caktuar si problem nesër, atëherë i tillë do të jetë.

Nëse nga ana tjetër do të zgjidhni që ta shihni si sfidë, me gjasë nuk do të jetë aspak problem.

Ndonjëherë e merrni jetën më seriozisht sa duhet.

Virgjëresha-Nesër do të ndiheni pa energji, si mendërisht ashtu edhe fizikisht, por është diçka normale.

Është thjeshtë një shenjë se duhet të ulni ritmin dhe të fokusoheni në 1 apo dy gjëra dhe jo të synoni për dhjetë njëkohësisht.

Peshorja-Fati do të ndryshojë për mirë ditët në vijim.

Kjo është vërtetë diçka shumë pozitive, por mos harroni se gjërat nuk ndodhin vetë.

Duhet të jeni të gatshëm për të kapur momentin dhe për t’i dhënë një dorë gjërave që të ecin përpara.

Akrepi-Mos u nxitoni duke u hedhur kokë e këmbë në një gjë për të cilën nuk jeni 100 përqind të sigurt se është në interesin tuaj më të mirë.

Këtë periudhë të vitit jeni të dëshpëruar për të arritur gjëra, por është gjithashtu e nevojshme që jeni të ndërgjegjshëm për atë që po ndodh rrethe rrotull dhe mënyrat si mund t’ju prekin.

Shigjetari-Nëse keni dyshime për atë që një mik apo anëtar i familjes po bën, atëherë duhet ta thoni me zë të lartë.

Ata mund të mos jenë të kënaqur me ndërhyrjen tuaj, megjithatë shumë shpejt do ta kuptojnë se kishit të drejtë.

Bricjapi-Nëse ndjeni për të bërë diçka jashtë të zakonshmes, mos e mendoni dy herë, bëjeni.

Sytë e botës do të jenë të drejtuara nga ju përgjatë ditëve në vijim, ndaj mos e ndaloni veten dhe tregoni aftësitë që keni.

Ujori-Kjo do të jetë një javë e mirë për miqësi të reja të të gjitha llojeve.

Edhe nëse një marrëdhënie nuk ka shkuar mirë kohët e fundit, situata do të ndryshojë.

Nuk ka nevojë të bëni asgjë të jashtëzakonshme, thjeshtë tregohuni të gatshëm për t’u argëtuar.

Peshqit-Dikush duket se ndihet në borxh dhe dëshiron t’ju shpaguajë.

Edhe nëse nuk dëshironi asgjë prej tyre, gjeni një mënyrë me të cilën mund t’ju ndihmojnë.

Do t’i bëjë të ndihen mirë me veten dhe kjo është diçka shumë pozitive.

Të fundit

Anti-trupat nuk garantojnë mbrojtje totale ndaj Covid-19

Një studim i ri ka zbuluar se niveli i anti-trupave mbrojtës zbehet mjaft shpejt tek ata persona që janë infektuar me Covid-19. Sipas zbulimeve të “Imperial College London”, ka një rënie me

Studimi që zbulon se si përhapet Koronavirusi

Shumica e njerëzve që rezultojnë pozitivë për shtunë tamponë nuk infektojnë askënd. Duket e bujshme, por është rezultat i studimit të botuar nga revista “Science”. Hulumtimi i kryer n

Ja cila është shenja më me fat

Dashi – Mos u shoqëro me njerëzit që të sjellin vetëm probleme këto ditë. Nëse një histori dashurie nuk funksionon, ajo mund të marrë fund në nëntor. Në frontin e punës, një dit

Kompania farmaceutike do të shesë teste 12-minutëshe për COVID-19

Kompania britanike farmaceutike Boots ka bërë të ditur se planifikon që gjatë javëve të ardhshme në lokalet e saj të ofrojnë test 12-minutësh për koronavirusin e ri (COVID-19). Tampon test

NASA zbulon ujë në sipërfaqen e ndriçuar të Hënës

Agjencia amerikane e Hapësirës, NASA, njoftoi të hënën se ka konfirmuar ekzistencën e ujit në zonat e ndriçuara të Hënës, duke sinjalizuar se uji mund të jetë i pranishëm më gjerësisht

Moti për ditën e sotme

Edhe gjatë ditës së sotme parashihet që në vend të mbajë mot me diell e herë-herë me vranësira kalimtare. Përgjatë viseve të ulëta do të ketë mjegull por që deri në orët e mesditës

Info Tjera