Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/rise-of-astrology.jpg

Mësoni se cila shenjë është me më fat sotDashi
Është koha të filloni të mendoni sesi të jeni më aktivë fizikisht. Nëse filloni të kryeni ushtrime fizike të paktën disa herë në javë do të ishte shumë mirë. Kjo ka gjasa të ndikojë mjaft mirë edhe në gjendjen tuaj psikologjike.

Demi
Fakti që keni shumë dëshirë të dilni dhe të argëtoheni nuk do të thotë se nuk keni të drejtë të zgjidhni vendim e duhur për ta bërë një gjë të tillë. Ndaj mos u nxitoni, por mendoni për vendin më të përshtatshëm.

Binjakët
Dikush që mund të njihni sot, do të jetë pranë jush për një kohë të gjatë. Tregohuni i sinqertë që në fillim, në mënyrë që gjithçka t’ju shkojë mbarë. Sa i përket aspektit profesional, parashikohe zhvillime të reja pozitive.

Gaforrja
Një incident i papritur mund të bëjë që të njihni dikë mirë. Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe të mos i shprehni emocionet. Tregohuni i fortë dhe çdokush mund t’ju vijë nga pas.

Luani
Universi po ju dërgon shumë energji pozitive. Do të argëtoheni me gjithçka që do të bëni. Ka gjasa që sot t’ju bëjnë një surprizë, që do t’ju kënaqë pa fund.

Virgjëresha
Qëndrimi juaj do t’ju lejojë të sfidoni dikë në mënyrë konstruktive, kështu që mos u trembni për të kundërshtuar deklaratat pa kuptim të dikujt. Ka gjasa të ndihmoni dikë të ngrihet profesionalisht, i cili mund të kthehet në bashkëpunëtorin tuaj më të mirë.

Peshorja
Ekziston mundësia të nisni një projekt të ri, i cili do të rezultojë i mrekullueshëm. Sigurohuni që të përkushtoheni plotësisht lidhur me këtë për të pasur rezultatin e duhur. Sa i përket marrëdhënies në çift, lidhja juaj së shpejti mund të marrë një drejtim të ri.

Akrepi
Ka gjasa të keni nevojë për ndihmë sot, por kjo nuk do të thotë që të demoralizoheni. Mendoni pozitivisht dhe mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga të afërmit tuaj. Beqarët e kësaj shenje mund të kenë zhvillime të reja në aspektin profesional.

Shigjetari
Ka gjasa të mos ndiheni në sinkron më miqtë tuaj sot. Një person veçanërisht po ju shkakton tension. Përpiquni të relaksoheni dhe të kaloni pak kohë vetëm.

Bricjapi
Është e nevojshme të përfshiheni në një çështje në aspektin profesional, çfarë do të sjellë mjaft përfitime për ju. Tregohuni i sinqertë me veten tuaj se çfarë doni të përfitoni nga kjo eksperiencë.

Ujori
Ka gjasa të mësoni një të vërtetë të madhe. Nuk përjashtohet mundësia që kjo të ndikojë drejtpërdrejtë në jetën tuaj. Mos hiqni dorë nga planet tuaja, pavarësisht sesa e vështirë mund të jetë.

Peshqit
Vizioni juaj për të ardhmen është i mbushur plot dëshira dhe shpresa të mëdha. Është mirë të jesh pozitiv për mënyrën sesi dëshiron ta vazhdosh jetën, por aktualisht ka gjasa të dëgjoni vetëm ato çfarë dëshironi të dëgjoni dhe kjo nuk është mënyra e duhur.

Të fundit

Rikthehet ndotja e ajrit në Prishtinë

Ajri i ndotur është rikthyer, kjo vërehet dukshëm edhe në kryeqytet. Në kohën kur Kosova po përballet me shtim rastesh me koronavirus, një tjetër problem po shtohet. Sipas Indeksit të Cilë

Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës anti-COVID 19

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19. Testimi i vaksinës së kompanisë AstraZeneca ishte ndërprerë q

Cila dhuratë i pëlqen më shumë një gruaje

Ajo që një grua kërkon në një marrëdhënie është respekti, besnikëria dhe reciprociteti.   Është shumë e zakonshme të shohësh burra që shpenzojnë pasuri në bizhuteri, veshje, parfume

Pulë e pjekur

Përbërësit: 1 Pulë e ngrirë (1kg) 100gr Gjalpë 2 Lugë çaji kripë 6 Tufa erëza të ndryshme 1 Lugë çaji piper i zi 1 Lugë gjelle mëlmesa perimesh 1 Hudhër 2 Kupa prasë e grirë 2 Kupa s

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë

Horoskopi juaj

Dashi Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë në debate dhe inate. Zgjidhni të vishni diçka që partneri juaj pëlqen t’jua shohë. Mendoni dy herë para se

Info Tjera