Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/parfum.jpg

Metodat për t’ju zgjatur më shumë parfumiCoco Chanel një herë tha se një grua duhet të spërkasë parfumin e saj në ato vende ku ajo do të donte të puthej.

Dhe ndoshta nuk është e padrejtë pasi që aq sa e doni parfumin tuaj është mirë ta ndani atë në mënyrë diskrete me botën.

Prandaj shikoni cilat janë pikat ku duhet të spërkatni pak nga parfumi juaj.

Pikat e pulsit
“Pikat e pulsit” ku kemi një puls janë pjesët më të nxehta të trupit dhe e bëjnë aromën më intensive.

Këto janë pjesa e brendshme e bërrylave, prapa gjunjëve, në kyçet e këmbëve dhe prapa veshëve dhe pjesët më të nxehta të trupit tonë.

Por kini kujdes
Pavarësisht citimit të Coco Chanel, parfumi nuk ka shije të mirë. Prandaj mbani në mend këtë dhe zbatojini ato në zona afër atyre, që dëshironi të putheni!

Si të spërkatni parfumin
Është diçka shumë e thjeshtë dhe në fakt është më mirë ta spërkatni direkt në lëkurë pas larjes.

Nëse parfumi juaj është në një shishe atëherë aplikojeni me gishta.

Disa gra e aplikojnë atë nga një distancë, domethënë, ata spërkasin një sasi në ajër dhe pastaj “depërtojnë” në të. Por kjo taktikë, edhe pse e zakonshme, është pak e shtrenjtë pasi gati 50% e parfumit përfundon në dysheme.

Gjithashtu mos harroni të vendosni gjithmonë parfumin para se të vendosni bizhuteri tuaj pasi disa parfume lënë njolla në bizhuteri të tilla si perlat dhe metalet.

Shijoni flokët
Pak parfum në flokë është një mënyrë e mirë për të lënë një aromë të mrekullueshme në kalimin tuaj.

Por kini kujdes dhe bëjeni atë vetëm kur flokët tuaj janë të freskët pasi vajrat natyralë ose ndonjë produkt stilues ndikon në erë.

Gjithashtu sepse parfumi ka alkool dhe mund të thajë flokët, vendoseni me masë dhe nga distanca.

Si ta bëni parfumin të zgjasë më shumë?
Ekzistojnë disa truke që lejojnë që parfumi juaj të bëhet më efektiv dhe të mos “pastrohet” pas 2-3 orësh.

Për shembull një aromë zbehet shpejt kur zona e lëkurës është e thatë.

Vendosni pak krem ​​hidratues para parfumit tuaj dhe do të shihni që do të zgjasë më shumë.

Pikat e parfumit do të ngjiten në vazelinë në vend që të zhyten në poret tuaja, kështu që nuk do të keni nevojë për një aplikim të dytë gjatë ditës!

Një mënyrë tjetër efektive është të vendosni locionin tuaj aromatik para aromës dhe më pas të bëni një spërkatje sipër.

Kombinimi i produkteve do të ndihmojë aromën të ruajë plotësinë e saj dhe do të zgjasë për tërë ditën.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera