Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/received_692310834958479.jpeg

7 lloje parfumesh që ju bëjnë të ndjeni siku po udhëtoni (Foto)
Sakura – Pasi të vizitoni Japoninë, gjithsesi duhet të keni me vete ose të blini një parfum Sakura Dior.

Ky parfum ju ofron aromën e mijëra pemëve të qershisë në lulëzim. 

 

 

 

Byredo Gypsy Water – Nuk ka asgjë si gjelbërimi i vogël për të ringjallur shqisat.

Një magjepsje e stilit të jetës së Rusisë, aromës së tokës së freskët, pyjeve të thella dhe zjarreve në kampe bëhet së bashku me ujin e Byredo që do t’ju ndihmon të ndiheni pak më afër natyrës.Sol de Janeiro SOL Cheirosa ’62 Eau de Parfum – Me origjinë nga ikona e Brazilit, Bum Bum Cream, do të ju ofroj aromën me të re të Sol de Janeiro.

E kombinuar me karamele të kripur, fëstëk, jasemin dhe vanilje, të gjitha aromat e duhura të verës dhe do t’ju heqë në një bregdet brazilian në vetëm një zhurmë.


L’Occitane Terre de Lumière – Nëse hapni një shishe me Terre de Lumière të L’Occitane, ju mund të thithni një frymë të freskët dhe të ashpër të Jugut të Francës.

Aroma e saj kap momentin e veçantë fluturues të Orës së Artë, e mbushur me aromë të butë livande, mjaltë dhe bajame të marrë direkt nga rajoni.

 

Tom Ford Champaca Absolute – Kjo përbërje orientale me lule është e rëndë me aromën e champaca, një lule magnolie e përdorur në shumë tempuj në Bali dhe në ofertat e rrugës balineze me lule, fruta dhe shkopinj djegës.

Për të prodhuar një shishe të vetme parfumi, janë kultivuar mijëra lule të rralla.

 

Armani Ocean di Gioia – Më e reja nga Armani është interpretimi i tij për oqeanin – madje edhe shishja vetë duket si një frymë e ajrit të pastër.

Brenda, një bazë prej druri të myshkut vjen freska ujore e jaseminit me ujë dhe me lëng dardhe.

 

Demeter Thailand – Mbyllni sytë dhe mendoni për një vend që vizituat kohët e fundit.

Atëherë era dhe ushqimi i lagur në ajër është një nga aromat më të paharrueshme që i përjetoni.

Aroma e Demeter-it frymëzohet posaçërisht nga erëzat dhe aromat e tregjeve të hapura në Tajlandë.  

Një shpirt që ju kujton flladet e ngrohta dhe të buta që sjellin erëzat buzë rrugës, por mos u shqetësoni – është mjaft delikat për të mos qenë mbizotërues.

 

Të fundit

Ja disa këshilla që veshjet t’ju rrinë sikur t’i kishit hekurosur

E vështirë të gjesh një burrë ose një grua që t’i pëlqejë të hekurosë, sidomos tani në verë. Megjithatë, gjatë udhëtimit të rrobave nga lavatriçja në dollap, kalimi nga hekuri ës

Këto sandale do të jenë më të famshmet e kësaj vere (Foto)

Ka me qindra modele sandalesh/shapkash që na duken si shpëtim gjatë verës, por siç ndodh në gjithçka, disa stile dallojnë nga të tjerët! Sandalet e 2020-ës janë një kombinim i modelit të

Model i ri i rrobave banjo që po “çmend” gjithë botën (Foto)

Marka “Bikinis Frankies” po bën namin me rroba banjot që ka nxjerrë në treg. Të gjitha vajzat VIP në mbarë botën që kur na nisur karantina kanë pozuar me këtë model rroba banjo

Info Tjera