Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/0117-VO-BACK03-01.jpg

7 modele të sandaleve për këtë verëKëtë vit ka tendenca nga më të ndryshmet të sandaleve duke nisur nga ato të “babit” te ato platformë, por në përgjithësi nuk do të jenë të gjitha trende të reja.

Gjithashtu, ngjyrat pastel po bëjnë një rikthim të fuqishëm këtë sezon edhe te sandalet.

Ato me lidhëse po kthehen sërish në modë që pas viteve 2000 duke na treguar se moda sa vjen edhe përsëritet.

Më poshtë do të njiheni me të gjitha tendencat e sandaleve të vitit 2020 që duhet të njihni para se të blini diçka:

Platformat e sheshta

Sandalet me një gisht

Sandalet e babit

Sandalet minimaliste

Sandalet me lidhëse të gjata

Shapkat në ngjyrë pastel

Të fundit

Pse shumë vajza veshin ngjyrën e zezë?

Çdo stinë sjellë ngjyrat e saj. Në pranverë, ngjyrat pastel dhe dizajnet shumë-lulëshe janë çdo kund, vera na sjellë ngjyra më të ndezura e vibrante. Ndërsa vjeshta na sjellë ngjyrat e v

Rikthehen çantat e vogla

Shumica nga ne shpenzon për veshje, por harron sesa e rëndësishme është që t’ i japim rëndësi edhe aksesorëve. Nëse nuk keni dëshirë të vendosni vathë dhe varëse është në rregull,

Krijohet veshja e ‘gjallë’!

Stilistja kanadezo-iraniane Roya Aghighi në bashkëpunim me universitetin e British Columbia, ka krijuar një pëlhurë të gjallë, të bio-degradueshme. E krijuar nga algat, pëlhura kryen proces f

Çfarë tregon për personalitetin tënd stili i flokëve që mban

E gjithë jeta jonë është e pashmangshme nga gjykimet e aparencës. Të gjithë kemi komplekset tona sa i përket pamjes së jashtme, edhe kur është fjala për flokët, vëmendja nuk është më

Këto modele fustanesh ju bëjnë të dukeni ‘sexy’

Nëse doni një fustan që t’ju tregojë aq të nxehtë sa dhe vetë moti, ne po ju sjellim disa modele që mund t’i bëni lehtësisht tuajat. Rripat e hollë, dantella, njëra këmbë zbuluar…p

Fustanet e plazhit për këtë verë (Foto)

Mund të jenë krijuar për t’u veshur në plazh, ama nuk duken aspak të tilla pasi fare mirë fustanet që janë konceptuar për t’u veshur në bregdet këtë sezon janë po aq të përshtatshme

Info Tjera