Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/floket.jpg

Çfarë tregon për personalitetin tënd stili i flokëve që mbanE gjithë jeta jonë është e pashmangshme nga gjykimet e aparencës.

Të gjithë kemi komplekset tona sa i përket pamjes së jashtme, edhe kur është fjala për flokët, vëmendja nuk është më pak e rëndësishme, sidomos nëse përmes tyre ka diçka më shumë që duam t’ua tregojmë të tjerëve.

Po si komunikon me të tjerët përmes flokëve?

Ja disa stile që flasin për ty:

A) Flokët e gjatë – Flokët e gjatë personifikojnë bukurinë ideale femërore.

Look-u që plotësohet me flokët e gjatë ka gjithmonë siguri më të madhe për një femër se sa flokët e shkurtër.

Kështu, natyrshëm, duke pasur më shumë elementë sigurie dhe më shumë detaje femërore, do të thotë që je e fokusuar dhe e përkushtuar te imazhi “serioz” që do të transmetosh tek të tjerët (e thënë nga meshkujt).

B) Flokët e shkurtër – Në ndryshim nga flokët e gjatë, flokët e shkurtër janë konsideruar si më profesionalë, por edhe më pak tërheqës prej shumë stilistëve të flokëve.

Por fatmirësisht, ka mjaft shembuj që e kundërshtojnë këtë teori: Emma Watson, Lupita N’yongo, Sienna Miller, fqinja ime… Pritini flokët, të dashura!

C) Flokët kaçurrele (me onde) – Flokët kaçurrelë janë shumë më të fortë sesa flokët e shkurtër.

Vajzat me flokë kaçurrelë janë konsideruar si mjaft lozonjare dhe të dashura, por më pak profesionale se koleget e tyre me flokë të shkurtër.

Nga ana tjetër, vajzat me flokë kaçurrelë nuk janë të prirura të eksperimentojnë shumë me look-un e tyre.

D) Flokët e drejta – Flokët e shkurtër dhe të drejtë janë opsioni më profesional nga çdo lloj stili flokësh.

Vajzat që kanë këtë lloj stili janë më të prirura për sfida dhe ndryshime, por nuk arrijnë ta promovojnë veten si vajza SUPER cool.

Të fundit

7 modele të sandaleve për këtë verë

Këtë vit ka tendenca nga më të ndryshmet të sandaleve duke nisur nga ato të “babit” te ato platformë, por në përgjithësi nuk do të jenë të gjitha trende të reja. Gjithashtu, ngjyrat

Pse shumë vajza veshin ngjyrën e zezë?

Çdo stinë sjellë ngjyrat e saj. Në pranverë, ngjyrat pastel dhe dizajnet shumë-lulëshe janë çdo kund, vera na sjellë ngjyra më të ndezura e vibrante. Ndërsa vjeshta na sjellë ngjyrat e v

Rikthehen çantat e vogla

Shumica nga ne shpenzon për veshje, por harron sesa e rëndësishme është që t’ i japim rëndësi edhe aksesorëve. Nëse nuk keni dëshirë të vendosni vathë dhe varëse është në rregull,

Krijohet veshja e ‘gjallë’!

Stilistja kanadezo-iraniane Roya Aghighi në bashkëpunim me universitetin e British Columbia, ka krijuar një pëlhurë të gjallë, të bio-degradueshme. E krijuar nga algat, pëlhura kryen proces f

Këto modele fustanesh ju bëjnë të dukeni ‘sexy’

Nëse doni një fustan që t’ju tregojë aq të nxehtë sa dhe vetë moti, ne po ju sjellim disa modele që mund t’i bëni lehtësisht tuajat. Rripat e hollë, dantella, njëra këmbë zbuluar…p

Fustanet e plazhit për këtë verë (Foto)

Mund të jenë krijuar për t’u veshur në plazh, ama nuk duken aspak të tilla pasi fare mirë fustanet që janë konceptuar për t’u veshur në bregdet këtë sezon janë po aq të përshtatshme

Info Tjera