Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/dua-lipa.jpg

Dua Lipa frymëzohet nga stili i Kate MiddletonEdhe pse duhet të ndjekin një protokoll veshjeje, me kalimin e viteve zonjat mbretërore na kanë treguar se janë  fashioniste të vërteta, duke u bërë frymëzim për të gjithë. Padyshim, njëra prej këtyre zonjave është Kate Middleton, e cila sjell një qasje elegante me veshjet e saj klasike. Në anën tjetër të spektrit, ylli i popit Dua Lipa sapo na ka treguar se është frymëzuar nga Kate për veshjen e saj.

Së fundmi, Dua Lipa ka postuar disa foto në Instagram, me një fustan të Marc Jacobs, i cili kishte jaka të mëdha. Ky detaj i veçantë është shumë i ngjashëm me Kate. Një nga tendencat e saj të preferuara janë jakat e mëdha.

Epo ja që dhe yjet frymëzohen nga stilet mbretërore, dhe të kesh Kate si inspirim, nuk është kurrë një zgjedhje e gabuar. Kate është dalluar gjithmonë për elegancën dhe stilin e saj.

Image

Të fundit

Pranvera dhe vera i kërkojnë vetëm këto ngjyra

Përpara na presin të ngrohta, me diell dhe tjetër energji. Pranvera vjen me diell, ditë të zgjatura dhe me shumë, shumë ngjyra!. Ndryshe duam të themi që këtë sezon mos shpenzoni para për

Si të krijoni një garderobë me gjëra që mund t’i vishni përgjithmonë

E kemi thënë dhe përsëritur disa herë që moda do bëjë xhirot e saj nga trendi në trend dhe në fund kthehet sërish në bazë: tek gjërat që s’njohin kohë!. Tendenca për t’u kthyer te

Më shumë se klasikja zi-bardhë

Kombinimet zi-bardhë tani janë të pasuruara me tufne, trekëndësha, katrorë, rrathë, vija… Reduktimi i veshjes në vetëm një apo dy ngjyra mund të duken dukshëm imagjinative, me kusht që

Fundi tulipan trendi i kësaj vere

Elegante, të pajisura me hijeshi dhe bukuri: fundet e tulipanit janë gati të vishen me ardhjen e sezonit të ngrohtë. Modeli i bën ato unike, sepse na kujton formen e lules së njohur: është e

Këto detaje të thjeshta në pamjen tuaj ju bëjnë të dukeni më të mëdha në moshë

Ikona e famshme e modës Coco Chanel dikur tha: “Asgjë nuk e bën një grua të duket më e vjetër se sa shtrenjtësia dhe komplikimet”, shkruan “BrightSide”. Ky citim ka një rëndësi të

Nuk hiqni dorë nga e zeza? Këto ngjyra do t’ju ndryshojnë mendim

Të gjithë fiksohemi pas ngjyrës së zezë, sidomos në stinën e ftohtë të dimrit. Ka nga ata persona që i qëndrojnë besnik të zezës pothuajse në çdo sezon. Por ekzistojnë disa nuanca që

Info Tjera