Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/nyfw-spring-2020-trends.png

Fustanet e plazhit për këtë verë (Foto)Mund të jenë krijuar për t’u veshur në plazh, ama nuk duken aspak të tilla pasi fare mirë fustanet që janë konceptuar për t’u veshur në bregdet këtë sezon janë po aq të përshtatshme për t’u veshur edhe në përditshmëri.

Të freskëta, të lirshme, me motive verore duket se fustanet e kësaj vere janë gjithçka që një grua gjithmonë ka kërkuar; një veshje e gjithanshme, praktike dhe që mund të vishet kudo.

Më poshtë ju sjellim koleksionet e sugjeruara nga stilistët për Verë 2020, veshje që hyjnë krenare në grupin e ‘blerjeve të zgjuara’.

Të fundit

7 modele të sandaleve për këtë verë

Këtë vit ka tendenca nga më të ndryshmet të sandaleve duke nisur nga ato të “babit” te ato platformë, por në përgjithësi nuk do të jenë të gjitha trende të reja. Gjithashtu, ngjyrat

Pse shumë vajza veshin ngjyrën e zezë?

Çdo stinë sjellë ngjyrat e saj. Në pranverë, ngjyrat pastel dhe dizajnet shumë-lulëshe janë çdo kund, vera na sjellë ngjyra më të ndezura e vibrante. Ndërsa vjeshta na sjellë ngjyrat e v

Rikthehen çantat e vogla

Shumica nga ne shpenzon për veshje, por harron sesa e rëndësishme është që t’ i japim rëndësi edhe aksesorëve. Nëse nuk keni dëshirë të vendosni vathë dhe varëse është në rregull,

Krijohet veshja e ‘gjallë’!

Stilistja kanadezo-iraniane Roya Aghighi në bashkëpunim me universitetin e British Columbia, ka krijuar një pëlhurë të gjallë, të bio-degradueshme. E krijuar nga algat, pëlhura kryen proces f

Çfarë tregon për personalitetin tënd stili i flokëve që mban

E gjithë jeta jonë është e pashmangshme nga gjykimet e aparencës. Të gjithë kemi komplekset tona sa i përket pamjes së jashtme, edhe kur është fjala për flokët, vëmendja nuk është më

Këto modele fustanesh ju bëjnë të dukeni ‘sexy’

Nëse doni një fustan që t’ju tregojë aq të nxehtë sa dhe vetë moti, ne po ju sjellim disa modele që mund t’i bëni lehtësisht tuajat. Rripat e hollë, dantella, njëra këmbë zbuluar…p

Info Tjera