Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Black-and-White-Dress-780x439-1.jpg

Më shumë se klasikja zi-bardhëKombinimet zi-bardhë tani janë të pasuruara me tufne, trekëndësha, katrorë, rrathë, vija…

Reduktimi i veshjes në vetëm një apo dy ngjyra mund të duken dukshëm imagjinative, me kusht që të mos jetë fjala për kombinimin e së zezës dhe së bardhës.

Tunikat asimetrike, këmishët apo rrobat e gjumit kombinohen kryesisht me pantallona, qofshin një njëngjyrëshe me këmbë të gjera apo me dezen dyngjyrësh në formë të shallvareve të stilizuara.

Dukje më solemne arrihet me fundet dhe fustanet të cilat, gjithashtu, janë të zeza, të bardha apo të punuara nga pëlhura të cilat kanë vetëm këto dy ngjyra. Madje edhe kur nga koka deri te thembrat visheni në lëkurë, mund të respektoni këtë trend mode.

Në ofertë është lëkura krehur, në formë të dheut të plasaritur, e cila, për ta shmangur monotoninë, xhaketa mund të ketë lara jo të tepërta ndërkaq në pantallona diçka më të theksuar dhe anasjelltas.

Ashtu mund të jenë edhe këpucët edhe çanta, mirëpo kini kujdes të mos e teproni.

Së paku le të jetë vetëm një copë e rrobave dhe detajet e modës të jenë njëngjyrëshe, sipas mundësisë të zeza, në mënyrë që i gjithë kombinimi të arrijë efektin.

Të fundit

Modelet e viteve ’70 që kombinohen me atlete

Edhe pse kemi jetuar në një botë të frymëzuar nga trendet e viteve ’70, sidomos gjatë vitit të fundit, fustanet dhe stilet e kësaj dekade janë ende në modë. Lajm i mirë është se ato po

Fustani i nusërisë i princeshës Diana në ekspozitë pas 25 vitesh

Fustani i nusërisë i Princeshës Diana rishfaqet pas 25 vitesh. Veshja ikonike prej mëndafshi, e shenjuar në imagjinatën kolektive të viteve 1980, u dhurua nga fëmijët e Lady D, Princat Willia

Francezet kthejnë modën e vjetër përësëri – Modeli i flokëve që rikthehet këtë vit

Francezët “godasin” sërish; Ky është modeli i flokëve që po bën namin dhe është rikthyer prej tyre. Dihet që balluket simbolizojnë stilin e  vajzave francez dhe elegancën e tyre. Me a

Pranvera dhe vera i kërkojnë vetëm këto ngjyra

Përpara na presin të ngrohta, me diell dhe tjetër energji. Pranvera vjen me diell, ditë të zgjatura dhe me shumë, shumë ngjyra!. Ndryshe duam të themi që këtë sezon mos shpenzoni para për

Si të krijoni një garderobë me gjëra që mund t’i vishni përgjithmonë

E kemi thënë dhe përsëritur disa herë që moda do bëjë xhirot e saj nga trendi në trend dhe në fund kthehet sërish në bazë: tek gjërat që s’njohin kohë!. Tendenca për t’u kthyer te

Fundi tulipan trendi i kësaj vere

Elegante, të pajisura me hijeshi dhe bukuri: fundet e tulipanit janë gati të vishen me ardhjen e sezonit të ngrohtë. Modeli i bën ato unike, sepse na kujton formen e lules së njohur: është e

Info Tjera