Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/70s-summer-collage-.jpg

Modelet e viteve ’70 që kombinohen me atleteEdhe pse kemi jetuar në një botë të frymëzuar nga trendet e viteve ’70, sidomos gjatë vitit të fundit, fustanet dhe stilet e kësaj dekade janë ende në modë.

Lajm i mirë është se ato po rikrijohen në stile dhe mënyra të reja.

Gjithçka që do të shikoni në trend këto kohë do të jetë më e freskët për verën dhe me linja më elegante.

Natyrisht, ju të gjitha e keni vënë re që fustanet kudo po i veshin me atlete, kështu që ndihma më e madhe që mund t’i japësh vetes këto ditë është të gjesh një palë atlete që shkojnë me çdo lloj fustani.

Ndërkohë, fustanet dhe trendet e reja, këtë verë kanë një ndryshim të lehtë.

Diku do t’i shikoni pak më të gjatë, diku me ngjyra më të theksuara, por edhe me mëngë të fryra e dekolte të theksuar shkruan Class.

Fustanet e thurur me ngjyra të ndezura vijnë në të gjitha format, disa në silueta të viteve ’70 dhe të tjerët me një shpatull për t’ju ndihmuar të tregoni pak më shumë lëkurë dhe më sensuale.

Të fundit

Fustani i nusërisë i princeshës Diana në ekspozitë pas 25 vitesh

Fustani i nusërisë i Princeshës Diana rishfaqet pas 25 vitesh. Veshja ikonike prej mëndafshi, e shenjuar në imagjinatën kolektive të viteve 1980, u dhurua nga fëmijët e Lady D, Princat Willia

Francezet kthejnë modën e vjetër përësëri – Modeli i flokëve që rikthehet këtë vit

Francezët “godasin” sërish; Ky është modeli i flokëve që po bën namin dhe është rikthyer prej tyre. Dihet që balluket simbolizojnë stilin e  vajzave francez dhe elegancën e tyre. Me a

Pranvera dhe vera i kërkojnë vetëm këto ngjyra

Përpara na presin të ngrohta, me diell dhe tjetër energji. Pranvera vjen me diell, ditë të zgjatura dhe me shumë, shumë ngjyra!. Ndryshe duam të themi që këtë sezon mos shpenzoni para për

Si të krijoni një garderobë me gjëra që mund t’i vishni përgjithmonë

E kemi thënë dhe përsëritur disa herë që moda do bëjë xhirot e saj nga trendi në trend dhe në fund kthehet sërish në bazë: tek gjërat që s’njohin kohë!. Tendenca për t’u kthyer te

Më shumë se klasikja zi-bardhë

Kombinimet zi-bardhë tani janë të pasuruara me tufne, trekëndësha, katrorë, rrathë, vija… Reduktimi i veshjes në vetëm një apo dy ngjyra mund të duken dukshëm imagjinative, me kusht që

Fundi tulipan trendi i kësaj vere

Elegante, të pajisura me hijeshi dhe bukuri: fundet e tulipanit janë gati të vishen me ardhjen e sezonit të ngrohtë. Modeli i bën ato unike, sepse na kujton formen e lules së njohur: është e

Info Tjera