Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/The-Cropped-Vest-58768b905f9b584db3ac0d3e.jpg

Trendi i kësaj vjeshte janë jelekëtJelekët janë rikthyer në modë dhe këtë e keni vënë re të gjithë.

Më elegantë se asnjëherë, këtë sezon, jelekët do të jenë në gardërobë dhe për t’i siguruar, je vetëm një raft më larg.

Modelet që do të dominojnë në vjeshtë – dimër janë të të gjitha stileve dhe të të gjitha përmasave dhe ngjyrave, duke nisur që nga minimalistet e deri tek prerjet oversize, të cilat duket sikur i keni vjedhur nga rafti i partnerit.

Modeli i jelekëve vjen edhe në stile më dimërore, materiale më të trasha që propozohen për ditët e ftohta; të leshta dhe të ngrohta, të mëndafshta dhe të lehta etj.

Nëse ju pëlqen look-u ‘preppy’, atëherë mund të zgjidhni një stil të bardhë jeleku dhe të thurur.

Nëse anoni drejt ngjyrave të hapura e të qeshura, ka shumë për të zgjedhur.

Disa nga zgjedhjet e preferuara të kërkuara në rrjet ju propozohen edhe më poshtë.

Gardërobës i duhet patjetër një model jeleku këtë vit – mund ta zgjidhni këtu.

Të fundit

5 ide si të kombinoni pantallonat prej lëkure këtë dimër

Lëkura vazhdon të jetë një ndër elementët më “in” të modës, dhe një ndër aleatët më të mirë janë padyshim pantallonat. Nga modelet që përshtaten si një lëkurë e dytë tek ato

7 modele të sandaleve për këtë verë

Këtë vit ka tendenca nga më të ndryshmet të sandaleve duke nisur nga ato të “babit” te ato platformë, por në përgjithësi nuk do të jenë të gjitha trende të reja. Gjithashtu, ngjyrat

Pse shumë vajza veshin ngjyrën e zezë?

Çdo stinë sjellë ngjyrat e saj. Në pranverë, ngjyrat pastel dhe dizajnet shumë-lulëshe janë çdo kund, vera na sjellë ngjyra më të ndezura e vibrante. Ndërsa vjeshta na sjellë ngjyrat e v

Rikthehen çantat e vogla

Shumica nga ne shpenzon për veshje, por harron sesa e rëndësishme është që t’ i japim rëndësi edhe aksesorëve. Nëse nuk keni dëshirë të vendosni vathë dhe varëse është në rregull,

Krijohet veshja e ‘gjallë’!

Stilistja kanadezo-iraniane Roya Aghighi në bashkëpunim me universitetin e British Columbia, ka krijuar një pëlhurë të gjallë, të bio-degradueshme. E krijuar nga algat, pëlhura kryen proces f

Çfarë tregon për personalitetin tënd stili i flokëve që mban

E gjithë jeta jonë është e pashmangshme nga gjykimet e aparencës. Të gjithë kemi komplekset tona sa i përket pamjes së jashtme, edhe kur është fjala për flokët, vëmendja nuk është më

Info Tjera