Modë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/fotoas-750x375-1.jpg

Trendi i ri i bikinivePikërisht atëherë kur menduat se kjo verë nuk mund të jetë më karakteristike, ata që e janë në plazh, janë siguruar të vendosin një trend të ri, rroba banje ‘kokëposhtë’.

Përderisa, ndonjëherë lidhëset i lidhim ndryshe nga rregullat në mënyrë që të mos mbesin shenjat nga rrezitja, kësaj here trendi po del edhe më shumë jashtë rregullave.

Ndërsa kjo fillimisht mund të tingëllojë si një mënyrë joformale, pothuajse e paqartë për të veshur një rroba banje në formë trekëndëshi, kur merrni parasysh faktin se këto ‘trekëndësha’ janë në fakt jo të barabartë – për këtë arsye ndryshojnë formën në mënyrë mjaft dramatike kur rrokullisen për 180 °.

Të fundit

Trendi i kësaj vjeshte janë jelekët

Jelekët janë rikthyer në modë dhe këtë e keni vënë re të gjithë. Më elegantë se asnjëherë, këtë sezon, jelekët do të jenë në gardërobë dhe për t’i siguruar, je vetëm një raf

7 modele të sandaleve për këtë verë

Këtë vit ka tendenca nga më të ndryshmet të sandaleve duke nisur nga ato të “babit” te ato platformë, por në përgjithësi nuk do të jenë të gjitha trende të reja. Gjithashtu, ngjyrat

Pse shumë vajza veshin ngjyrën e zezë?

Çdo stinë sjellë ngjyrat e saj. Në pranverë, ngjyrat pastel dhe dizajnet shumë-lulëshe janë çdo kund, vera na sjellë ngjyra më të ndezura e vibrante. Ndërsa vjeshta na sjellë ngjyrat e v

Rikthehen çantat e vogla

Shumica nga ne shpenzon për veshje, por harron sesa e rëndësishme është që t’ i japim rëndësi edhe aksesorëve. Nëse nuk keni dëshirë të vendosni vathë dhe varëse është në rregull,

Krijohet veshja e ‘gjallë’!

Stilistja kanadezo-iraniane Roya Aghighi në bashkëpunim me universitetin e British Columbia, ka krijuar një pëlhurë të gjallë, të bio-degradueshme. E krijuar nga algat, pëlhura kryen proces f

Çfarë tregon për personalitetin tënd stili i flokëve që mban

E gjithë jeta jonë është e pashmangshme nga gjykimet e aparencës. Të gjithë kemi komplekset tona sa i përket pamjes së jashtme, edhe kur është fjala për flokët, vëmendja nuk është më

Info Tjera