Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/floket.png

Modelet e flokëve që janë në modë për sezonën pranverë/verë 2021Të gjithë mezi po presim verën jo vetëm për plazhin por dhe për eksperimentet që mund të bëjmë në ditët e ngrohta me flokë tonë. Këto pamje më poshtë të cilat variojnë nga vijat shumëngjyrëshe deri te kornizat mund të mbahen kudo që nga pushimet e deri në ditët e punës dhe do të jenë trendet e këtij viti:

Modeli bob: Nëse jeni duke kërkuar një prerje që të mbahet mend, kjo është ajo. Këtu janë dy arsye pse keni nevojë për këtë trend të flokëve në pranverën e 2021-it  në jetën tuaj: tiparet tuaja më të mira dhe  ju bën të dukeni e rregullt pa u munduar shumë.

Dy fijet e verdha për të kornizuar fytyrën: Nëse mendimi për të lyer të gjithë kokën tuaj bjonde platin ju streson, pse të mos lyeni vetëm dy dije? Të gjitha vajzat interesante në Instagram po e bëjnë atë.

Kapelja kovë: Zendaya kishte vendosur një kapelë kovë në kopertinën e shkurtit të GQ, është ajo që ne kemi parë dhe do shohim gjatë gjithë pranverës 2021!

Flokët me ngjyra: “është mëkat” nëse nuk i provoni sapo hapet koha flokët me ngjyra si bojëqielli rozë etj. Këtë vit ajo më e përhapura do të jetë lejlaja!

Bishti: Harrojeni bishtin klasik tashmë shumë llastiqe të  vendosura në të do ta bëjnë të duekt akoma më bukur!

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera