Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/golden-rules-everlasting-marriage.jpg

Mosha ideale për martesëNë mënyrë që martesa juaj të jetë e suksesshme dhe afatgjatë, duhet të lidhni atë në një moshë të caktuar.

Shumica e çifteve vendosin t’i japin një martese një shans në pesë vjetët e parë të jetës së tyre të përbashkët, para se të vendosin të mos kenë nevojë për divorc.

Hulumtimet kanë zbuluar se njerëzit e moshës 28 deri në 32-vjeç kanë më pak të ngjarë të divorcohen në vitet e para të martesës.

Këto vite konsiderohen ideale për të hyrë në një bashkësi martesore dhe japin shanse më të mëdha që martesa të jetë më e suksesshme.

Hulumtimet e mëparshme kanë treguar se sa më vonë të martoheni, aq më pak gjasa keni të divorcoheni.

Të dhënat e reja tregojnë se ekziston një shans i madh për divorc për ata që martohen si adoleshentë ose në të njëzetat e tyre të hershme, si dhe ata që janë më të rritur që vendosin të bëjnë këtë hap rreth moshës 45-vjeç.

Në popullatën mbi 45-vjeç, shanset e divorcit rriten me 5 për qind. Si një arsye për rritjen e shkallës së divorcit midis njerëzve mbi 30-vjeç, deklarohen predispozitat që kanë këta njerëz, sepse nëse do të ishin të mirë për martesë, ata do të ishin martuar para moshës 30-vjeç.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera