Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/sun_jpg_jpg-3.jpeg.jpg

Moti i të dielësVendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i nxehtë dhe relativisht i qetë.

Indeksi UV mbetet i lartë, kështu që këshillat e IKSHP mbeten në fuqi, kujdes nga rrezet e diellit të orëve të mesditës.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes në rrafshin e Kosovës, ndërsa në Dukagjin do të fryjë erë nga i njëjti drejtim me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Të fundit

5 ushqime për të rritur hormonet e lumturisë tuaj

Ushqimet që hamë kanë shumë rëndësi për lumturinë tonë të përgjithshme, transmeton lajmi.net. Këtu janë 5 ushqime që forcojnë serotoninën, endorfinat dhe hormonet e tjera të lumturis

Sekreti i një shtëpie gjithmonë të freskët

Shtëpia juaj ju përcakton si brenda dhe jashtë. Kur aroma është e freskët dhe e këndshme, do të zbulojë sa kohë i kemi kushtuar rendit dhe pastërtisë. Nëse doni një atmosferë të kënds

Universiteti i njohur diskriminon të bardhët dhe aziatikët

Qeveria amerikane thotë ss një ndër universitetet më të njohura në botë, ai i Yale-t, po diskriminon në mënyrë të paligjshme ndaj aplikuesve të bardhë dhe aziatikë. Ky përfundim vjen pa

Vendi që ndalon duhanin “sepse përhap virusin”

Rajoni spanjoll, Galicia, ka ndaluar pirjen e duhanit në hapësira publike pas shqetësimeve se rrit rrezikun për përhapje të koronavirusit. Autoritetet kanë vënë njoftime për këtë ndalesë

OBSH: Koronavirusi nuk përhapet përmes ushqimit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) u ka bërë thirrje njerëzve që të mos shqetësohen nga përhapja e koronavirusit të ri përmes ushqimit, pasi autoritetet kineze kanë thënë se kan

2 produkte që ju bëjnë të paharrueshme!

Një gardërobë e sofistikuar ju jep pa dyshim prezencë në çdo takim, por kjo magji nuk do të ishte e plotë, nëse nuk do të kompletohej me dy produktet kyçe për çdo femër: falë parfumit d

Info Tjera