Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/20201024_125419-scaled.jpg

Moti për ditën e sotmeEdhe gjatë ditës së sotme parashihet që në vend të mbajë mot me diell e herë-herë me vranësira kalimtare.

Përgjatë viseve të ulëta do të ketë mjegull por që deri në orët e mesditës pritet të shpërndahet.

Temperaturat mbeten pak më të larta nga vlerat mesatare.

Temperaturat në viset e ulëta do të lëvizin nga 4 gradë Celsius deri në 18 gradë Celsius.

Kurse në vise malore temperaturat do të sillen nga 3 gradë Celsius deri në 14 gradë Celsius.

Era do të fryj e lehtë nga juglindja 2-3m/s, e nga Dukagjini drejtimesh të ndryshme 1-4m/s. Indeksi UV: 3.

Të fundit

Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma, mund të keni Covid-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në afërsisht 25 për qind të

Horoskopi i datës 30 nëntor

Dashi Sot shënohet fillimi i një faze të re në jetën tuaj. Papritmas pikëpamja juaj do të jetë shumë më pozitive. Ju e kuptoni që gjërat janë të mundshme dhe se jeni të aftë!. Fillimi

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë gjatë pesë ditëve të ardhshme mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krij

Sa gjatë do të jetoni? Matni vëllimin e belit tuaj dhe do të mësoni

Zbulim i shkencëtarëve londinezë Nëse ju intereson edhe sa ditë ju kanë mbetur në këtë botë, sekreti fshihet në një llogari të thjeshtë: Merrni një metër – mbase mund edhe të zgjasn

Dobësohuni duke kryer marrëdhënie seksuale

Numri i kalorive të humbura gjatë 30 minutave në çdo pozicion seksi është mesatarja e marrë nga të gjithë burrat dhe gratë që marrën pjesë në anketë. Rezultatet zbuluan se gratë djegin

”Deadliest Enemy” libri që parashikoi pandeminë

Që në vitin 2017, një studim në SHBA kishte parashikuar një kolaps të mundshëm të sistemit shëndetësor për shkak të një pandemie virale, siç është ajo aktuale nga Covid-19, dhe tregont

Info Tjera