Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/BLU-MOON.jpg

Në fund të këtij muaji hëna do të duket ndryshe, kujdes!



Ka një Hënë të plotë më 31 tetor dhe si hëna e dytë e plotë e muajit, ajo është gjithashtu edhe “Hëna blu”.

Ju duhet ta shfrytëzoni në maksimum këtë moment hënor dhe të siguroheni që jeni të përgatitur për të.

Kaosi po vjen – Hënat e plota kanë tendencë të sjellin kaos dhe kjo nuk bën përjashtim.

Planifikimet apo komunikimet e gabuara do të jenë në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave dhe intensiteti i Hënës ka të ngjarë t’i rrisë këto ndjesi.

Mbajeni mend këtë, nëse po bëni plane për Halloween apo thjesht po mendoni të shkoni diku.

Qëndroni të fokusuar – Kjo Hënë e plotë përqendrohet në Dem, kështu që është një kohë ideale për t’u përqendruar në çështje materiale, në romancë dhe vlera.

Keni probleme dashurie apo parash?

Përgatituni për një informacion të ri që mund t’ju ndihmojë të mbyllni një histori apo të bëni një kthesë në një çështje që mund të jetë duke ju shqetësuar.

Përqafoni ndryshimin – Gjatë këtij momenti, Hëna do të rreshtohet me Uranin, planetin e ndryshimit të papritur – dhe kjo mund të sjellë ndryshime të paparashikueshme të asaj se si ndiheni apo se ç’mendoni për një situatë të caktuar.

Hapni zemrën – Me Hënën në Dem, do të ndiheni më sensualë dhe të hapur për kënaqësi, kështu që dëgjoni trupin tuaj dhe bëni atë që ju bën të ndiheni më mirë.

Lëshoni energji “të rënda” – Me dy Hënë të plota, me Mërkurin në prapavijë dhe shumë drama planetare, tetori ka qenë rraskapitës.

Nën këtë Hënë të Halloween, bëni një listë të gjithçkaje që ju pengon të ndiheni të vlerësuar dhe vendosni t’i lini këto gjëra të shkojnë, ndërsa Hëna e plotë fillon të venitet.

Shkoni me rrjedhën – Hëna e plotë blu e Halloween mund t’i përfundojë gjërat me ndonjë kthesë të papritur, por të mbushur me emocione.

Nëse i mbani mendjet dhe zemrat tuaja të hapura për mundësi të reja, ju mund ta shfrytëzoni në maksimum këtë hënë.

Të fundit

Mësoni cilësitë e mira që burrat kërkojnë tek gratë

Burrat kërkojnë cilësi të caktuara tek një grua dhe ato nuk janë aq sipërfaqësore sa besojmë ne. Shumica e tyre nuk kërkojnë një model super si të dashur, por preferojnë të kenë një g

Humbni kilogram duke konsumuar dardha

Dardha është e dobishme për rënien nga pesha sepse përmban shumë fibër, ka pak kalori, përmban shumë ujë dhe përmirëson tretjen. Dardhat janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C dhe fi

10 sëmundje që i shëron arra

Fruti i arrës përmban deri në 60% yndyrë. Gjithashtu përmban karbohidrate, albumin, fosfor, kalium, kalcium etj. Është i pasur gjithashtu me vitaminat C, B, P, A, vaj eterik dhe lëndë ngjyros

Horoskopi për sot

Dashi – Ju duhet të rregulloni kohën tuaj të lirë!. Orët tuaja shtesë janë të ndara këtu dhe atje gjatë gjithë ditës. Por nëse ju duhet disa minuta për t’i rirregulluar ato, do t

Ngrënia e pemëve dhe perimeve gjithsesi është e shëndetshme, mirëpo në kohë të caktuar të ditës!

Disa artikuj ushqimorë duhet shmangur në mëngjes, para së gjithash, pemët dhe perimet e freskëta, të cilat janë vështirë të tretshme në fillim të ditës, por as jogurti nuk arrin “t’i

Numëro deri në 10 para se t’ia thuash këto fjalë partnerit

Fjalët që u themi të dashurve tanë në momentet kur jemi nervoze ose të lodhura mund të jenë të rrezikshme duke e bërë lidhjen më të tensionuar dhe ndonjëherë edhe të padurueshme. Në d

Info Tjera