Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/dc-Cover-0ftjutimbr7k2h48lpqjr6sgu2-20190214191541.Medi_.jpeg.jpg

Në këtë moshë gratë gjejnë dashurinë e vërtetëNëse ndiheni të pakënaqur sepse jeni mbi 25 vjeç dhe akoma nuk e keni gjetur njeriun e zemrës, qetësoheni!.

Mos e merrni me vrap! Sipas shkencës, gratë e gjejnë dashurinë e vërtetë vetëm midis moshës 27 deri 35 vjeç.

Hannah Fry është një matematikan nga Universiteti i Londrës, i cili thotë: “Kurrë nuk do të gjesh dashurinë të vërtetë deri pas 27 viteve të tua!”

Mbi forcën e numrave dhe statistikave Hannah sqaron se: “Shanset për të gjetur dashuri të vërtetë me njerëzit që njohim gjatë 37% të ciklit të parë të jetës sonë romantike janë shumë të ulëta”.

Shkenca na thotë se dashuria e vërtetë është midis 27 dhe 35 vjeç.

Kjo do të thotë që nëse doni të martoheni para moshës 40 vjeç, nuk do ta gjeni fundin tuaj të lumtur me njerëzit me të cilët dilni kur jeni 15 deri në 27 vjeç.

Duke përdorur matematikën ai krijoi “teorinë optimale të ndalimit”, falë së cilës ne mund të parashikojmë se sa marrëdhënie hipotetike do të duhet të refuzoni përpara se të gjeni dashurinë, gjysmën tuaj më të mirë.

Me fjalë të tjera, kjo metodë ju lejon të dini kur duhet të ndaloni kërkimin dhe të mbani kandidatin më të mirë.

Nga ana tjetër, matematikani rekomandon përdorimin e dashurive të para për të krijuar një pritje realiste të asaj që ju nevojitet vërtet nga një partner jete.

Në fakt, vetëm pas kësaj faze mund të zgjidhni një person më të mirë se cilindo nga ish-partnerët tuaj të tjerë të mëparshëm për të konsoliduar një marrëdhënie dhe të bëni hapin e madh.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera