Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/38456C5900000578-3786277-Jeni_Bonell_third_from_right_from_Queensland_s_south_east_said_s-a-5_1473745491637.jpg

Nëna me 16 fëmijë, dhuratat e Krishtlindjes i blej që në korrikPunën e sotme mos e lër për nesër. Këtë e di më së miri Jeni Bonell, nënë australiane e plot 16 fëmijëve.

Kam filluar që tani të blej dhuratat e krishtlindjes- thotë ajo në një intervistë për tabloidin britanik Daily Star. Arsyeja është e thjeshtë: duke filluar herët, në këtë rast më shumë se pesë muaj më herët, jeni mund ti lejojë vetes ndarjen e kostos së lojërave.

Përveç kësaj, rrëfehet ajo, përdoret kjo skemë për të përfituar edhe nga uljet verore.

Një traditë kjo e dhuratave të blera më herët që ajo dhe bashkëshorti e ndjekin prej kohësh. Cdo vit, një prej fëmijëve zgjidhet si elfi i krishtlindjes dhe ka detyrë të ndihmojë nënën në planifikimin, blerjen dhe përgatitjen e festës së 25 dhjetorit.

Për këtë vit, është zgjedhur Eva e vogël, që në kanalin e Youtube-it të familjes me më shumë se 25 mijë të regjistruar, tregon: Mami dhe unë po përgatitemi. I kemi dhënë vëllezërve dhe motrave katalogun e lojërave që të zgjedhin të preferuarën e tyre dhe ta vendosin në listën për babagjyshin.

Një preferencë kjo që sidoqoftë nuk garanton marrjen e lodrës së dëshiruar. Fëmijëve tanë u kemi mësuar të mos jenë të pangopur – shpjegon Jeni, nëse vendosin një dhuratë në listë nuk do të thotë se do ta marrin patjetër atë.

Të fundit

NASA bëhet gati për misionin e ri historik

Astronautët Michael Hopkins, Victor Glover dhe Shannon Walker nga NASA dhe Soichi Noguchi i Agjencisë Hapësinore Japoneze do të udhëtojnë në hapësirë ​​në bordin e një anije kozmike Spa

Truku i thjeshtë që shtëpia juaj të marrë aromë vjeshte

Vjeshta, stina e melankolisë, por edhe e ngjyrave dhe aromave. çfarë do të thoni se shtëpia juaj ka erë vjeshte?  Dhe për ta bërë humorin tuaj në këtë mënyrë. E vetmja gjë që duhet t

Nëntë mitet mbi Covid-19, që vështirë se do të zhduken ndonjëherë

Ndërsa bota vazhdon të përballet me koronavirusin e ri, ajo po ndeshet në të njëjtën kohë edhe me një lloj tjetër epidemie:dezinformacioni. Kjo “infodemi” është po aq e dëmshme sa vet

Si të bini nga pesha duke konsumuar kefir çdo ditë

Kefiri është një produkt bulmeti i pasur me shumë probiotikë të nevojshëm por edhe me kalcium. Prandaj është dhe produkti perfekt për të shtuar në dietën tuaj nëse dëshironi të humbisn

Si do të jetë moti sot

Moti mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin nd

Horoskopi i 1 tetorit

Dashi – Lajme të mira do të ketë në fushën sentimentale. Marsi do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj dhe brenda fundit të vitit do të përjetoni emocione të mëdha. Kush nuk ka nj

Info Tjera