Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/38290424-0-image-a-42_1611203932351.jpg

Nipi 8 muajsh i Joe Biden rrëmben vëmendjen e gjithë botësPresidenti i ri i SHBA-ve, Joe Biden u inaugurua zyrtarisht më 20 janar, por në fakt ajo që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve ishte nipi i tij 8 muajsh.

Ai zgjodhi të mos i ndahej për asnjë moment gjyshit të tij, duke zgjedhur të kërcejnë e këndojnë bashkë nën tingujt e “Lovely Day” e interpretuar mjeshtërisht nga Demi Lovato.

Ky kërcim është më i komentuari në rrjetet sociale që prej asaj dite, si një ndër momentet që tregon dashurinë dhe ngrohtësinë familjare, raporton Ora.

Presidenti i 46-të i SHBA-ve i ndoqi festimet për zgjedhjen e tij si president nga ekrani i Shtëpisë së Bardhë, për shkak të pandemisë Covid-19. Rolin kryesor në këto festime e mori nipi i tij.

Djaloshi i vogël i quajtur Beau Biden është djali i Hunte Biden me gruan e tij Melissa Cohen. Atij i kanë vendosur emrin e djalit të ndjerë të presidentit, i cili humbi betejën me kancerin në 2015, në moshën 46 vjeçare.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera