Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Screen-Shot-2017-11-04-at-8.40.13-AM.png

Njihuni me kalin më të pashëm në botë (Foto)Natyra është plot me gjëra madhështore nga vargjet malore të mrekullueshme, në pamje piktoreske të thella të detit e deri te skajet mahnitëse të natës.

Por, përballë tij, asnjë prej tyre nuk e krahason me madhështinë e kalit që është konsideruar ndër më të bukurit në botë.

Ky është Frederiku i Madh, një kalë madhështor Friesian nga Ozarkët në ShBA-në qendrore, i konsideruar nga shumë studiues si më i pashmi në botë.

Me emrin si të monarkut historik të Prusit të shekullit të 18-të, Frederik ka fituar zemrat e shumë njerëzve me lëkurën e tij të mrekullueshme dhe kaçurrelat e zezë.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni një galeri të disa nga fotove më të veçanta të Frederik.

Të fundit

Shenja më me fat

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e pasditja e së shtunës dhe të dielën, debatet d

Studim: Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

Një ditë produktive kërkon mëngjes të pasur me fibër e proteina. Sipas ekspertëve, ky vakt duhet ngrënë patjetër brenda një ore nga zgjimi. Ndërsa reka duhet planifikuar 4-5 orë më vonë

A po bëhet më pak vdekjeprurës koronavirusi?

Po bëhet gjithnjë e më e qartë se njerëzit kanë më pak të ngjarë të vdesin nëse marrin Covid-19 tani krahasuar me fillimet e pandemisë, të paktën në Evropë, por arsyet pse mund të ndo

Ushqimet që largojnë dhimbjet e forta të stomakut

Dhimbjet e stomakut nuk janë të pëlqyeshme për askënd dhe jo më kot konsiderohen si më të bezdisshmet. Kur ju dhemb stomaku ose barku, faji fillimisht bie mbi ndonjë ushqim të rëndë që mu

Ky do të jetë moti për sot dhe nesër

Ditën e premte një ciklon i fuqishëm do të zhvillohet mbi Italinë veriore, e gjatë natës në mes së premtes dhe së shtunës do të kalojë edhe mbi rajonin tonë, bën të ditur Prishtina Wea

Horoskopi i datës 25 shtator

Dashi – Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksim

Info Tjera