Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/love-couple.jpg

Para se të dashurohesh me dikë duhet ta lexosh patjetër këtëKurrë mos u kënaqni me asgjë më pak se sa meritoni. Ju keni kaluar një rrugë të gjatë për të qenë aty ku jeni tani. Ju keni ndier dhimbje aq shumë sa që nuk keni më lot.

Kurrë mos lejoni që dikush të marrë më të mirën nga ju, mos i jepni fuqi askujt përtej dobësive tuaja.

Kuptoni thellësinë e zemrës suaj dhe pranoni gabimet tuaja për të parë bukurinë prapa plagëve tuaja.

How men actually fall in love, according to science - TrenditGh

Kurrë mos lejoni që ai t’ju marrë pa luftë.

Ju keni ndërtuar mure rreth jush nga fragmente të zemrës tuaj të thyer, dhe ato janë aq të mëdha sa dashuria juaj e re për veten tuaj.

Mos lejoni që dikush të shkatërrojë këto mure derisa të vendosë të qëndrojë përgjithmonë.

Mos lejoni që dikush të hyjë në zemrën tuaj, nëse zemra e tij nuk është aq e gatshme sa e jotja.

Asnjëherë mos humbni gjumin për shkak të dikujt që ju kujton vetëm pas mesnatës, kur ai është i mërzitur ose i vetmuar. Ti nuk e meriton këtë dashuri.

Mos e humbni kohën me dikë që nuk ka kohë për ju, sepse ai ka nevojë për ju vetëm kur ai dëshiron ta mbushë boshllëkun në zemrën e tij.

Mos kërkoni kurrë vëmendjen e dikujt, sepse meriton më shumë.

Mos qaj për dikë që nuk e vë re edhe ndryshimin në mënyrën se si buzëqeshni.

Mos e humbni energjinë në marrëdhënie të paqëndrueshme me “Përshëndetje” të papritura dhe “përshëndetje” të papërshkrueshme.

Asnjëherë mos dyshoni në aftësinë tuaj për të dashur, sepse e dini se çfarë do të thotë të dëshirosh dëshpërimisht dashurinë, sepse zemra jote është thyer.

Asnjëherë mos dysho tek vetja, sepse ju jeni mjaft të mirë për të dashur dhe për t’u dashuruar.

Mos u mashtroni, sepse tashmë e keni paguar një herë.

Asnjëherë mos u kënaqni me “pothuajse një marrëdhënie”.

Mos e nënvlerësoni veten dhe aftësinë tuaj për të dashur, sepse ju jeni përgjegjës për veten tuaj për lumturinë tuaj. /mediapress

Të fundit

Shenja më me fat

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e pasditja e së shtunës dhe të dielën, debatet d

Studim: Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

Një ditë produktive kërkon mëngjes të pasur me fibër e proteina. Sipas ekspertëve, ky vakt duhet ngrënë patjetër brenda një ore nga zgjimi. Ndërsa reka duhet planifikuar 4-5 orë më vonë

A po bëhet më pak vdekjeprurës koronavirusi?

Po bëhet gjithnjë e më e qartë se njerëzit kanë më pak të ngjarë të vdesin nëse marrin Covid-19 tani krahasuar me fillimet e pandemisë, të paktën në Evropë, por arsyet pse mund të ndo

Ushqimet që largojnë dhimbjet e forta të stomakut

Dhimbjet e stomakut nuk janë të pëlqyeshme për askënd dhe jo më kot konsiderohen si më të bezdisshmet. Kur ju dhemb stomaku ose barku, faji fillimisht bie mbi ndonjë ushqim të rëndë që mu

Ky do të jetë moti për sot dhe nesër

Ditën e premte një ciklon i fuqishëm do të zhvillohet mbi Italinë veriore, e gjatë natës në mes së premtes dhe së shtunës do të kalojë edhe mbi rajonin tonë, bën të ditur Prishtina Wea

Horoskopi i datës 25 shtator

Dashi – Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksim

Info Tjera