Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/moti_me_vranesira_dhe_me_diell.jpg

Parashikimi i motit për sotSot pritet të mbajë mot i ndryshueshëm por i nxehtë.

Indeksi UV sërish mbetet i lartë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-34 gradë celsius.

Në viset malore temperaturat minimale dhe maksimale mbeten për 7-9 gradë më të ulëta se në lartësitë mesatare.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s, në rrafshin e Kosovës, ndërsa në Dukagjin shpejtësia e erës parashihet të lëvizë deri 11m/s.

Të fundit

Si të dukemi bukur gjatë verës

Vera është e gjitha për t’u argëtuar. Është koha e përkryer për të përqafuar bukurinë tuaj natyrore dhe për të provuar tendencat e reja. Disa nga gjërat që duhet të bëni për t

10 mënyra për të shmangur komplikimet me diabet

Diabeti është një sëmundje serioze. Ndjekja e planit tuaj të trajtimit të diabetit merr një angazhim gjatë gjithë orarit. Por përpjekjet tuaja janë të vlefshme. Kujdesi me diabetit mund t

Kush duhet ta marrë i pari vaksinën e koronavirusit?

Kush duhet ta marrë i pari vaksinën për COVID-19n? Autoritetet shëndetësore të SHBA shpresojnë që në fund të muajit të ardhshëm të kenë disa udhëzime se si t’i racionojnë dozat fille

Horoskopi i datës 3 gusht

Dashi Në dashuri gjërat pritet të përmirësohen, nëse ka ende situata të pazgjidhura është koha që të sqarohen. Është periudhë që je pak nervoz dhe duhet të keni kujdes. Do të duhet ko

Njihuni me kalin më të pashëm në botë (Foto)

Natyra është plot me gjëra madhështore nga vargjet malore të mrekullueshme, në pamje piktoreske të thella të detit e deri te skajet mahnitëse të natës. Por, përballë tij, asnjë prej tyre

Nëna me 16 fëmijë, dhuratat e Krishtlindjes i blej që në korrik

Punën e sotme mos e lër për nesër. Këtë e di më së miri Jeni Bonell, nënë australiane e plot 16 fëmijëve. Kam filluar që tani të blej dhuratat e krishtlindjes- thotë ajo në një interv

Info Tjera