Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/image-20170213-23331-vsydk4.jpg

Pavarësisht ku janë, dy të lindur për të qenë me njëri-tjetri e gjejnë vetenËshtë e vështirë të përshkruhet.

Por për një kohë të gjatë dukej se më mungonte një pjesë jetike e imja.

U zgjova dhe kujtova ditën kur e takova.

U shtriva dhe mendova përsëri për çdo gabim që kam bërë.

Kam ende gjëra që më kujtojnë ty, sepse ti ishe i pari që më detyrove t’i provoja ato.

Ende mbaj një birrë që e pi me ju në fantazitë e mia, sepse ishte e preferuara juaj.

Emri juaj nuk përmendet më në biseda. Njerëzit kanë ndalur të pyesin për ju. Të gjithë përveç meje.

Dhe çdo ditëlindje mendoja, të shkruaja ose të telefonoja, por kisha frikë nga ajo që ndjeja.

Kisha frikë të mësoja se nuk të mungoja aspak.

Dikur këto mendime më mbushnin, ndërsa sot ndihem e zbrazët. Sepse kur u largove more me vete një pjesë të timen.

Ti nuk e di, por çdo të Diel i lutesha Zotit që të ktheheshit.

“Kur dikush është në zemrën tuaj, ai kurrë nuk largohet plotësisht. Ai mund të kthehet edhe atëherë kur nuk e pret”.

Kanë kaluar shumë javë, vite dhe unë ende shoh reflektimin tim në pasqyrë dhe ju shoh.

Unë shoh anët tuaja më të mira, ato që kam ndjerë përmes dashurisë tuaj, ato që më mësove, ato që ke menduar për mua. Falë jush, jam bërë një tjetër njeri.

Unë vazhdova jetën dhe atëherë ndodhi…

Emri yt u shfaq në telefonin tim, ashtu siç gjithmonë e dëshiroja. Ajo që përjetova në ato momente ishte ekstazë, frikë dhe mosbesim.

Ju u rikthyet. Një bisedë e vogël hyri në zemër. Para se të takoja qëndrova tre orë në pasqyrë.

Një milion pyetje lindën në kokën time, por për çudi përgjigjet nuk kishin rëndësi.

E vetmja gjë që kishte rëndësi ishte që u kthyet. Nuk ka rëndësi se çfarë thonë të tjerët, e rëndësishme është që jeni këtu.

Kur të pashë, ndjeva që një pjesë e imja u kthye.

Tashmë zemra ime ishte e plotë, pasi në fund të fundit, ishe ti që më mësove se dashuria e vërtetë nuk kalon me kohën.

Nëse Ajo është mjaft e fortë kapërcen kohën, rrethanat dhe ndarjen.

Më ke dhënë mjaftueshëm arsye për të besuar dhe nuk u dorëzova.

Nuk kam ndalur së besuari se do ta gjesh rrugën për t’u rikthyer sërish tek mua.

Tashmë njerëzit më shohin dhe thonë se jam më e lumtur.

Dhe është e vërtetë: Unë jam më e lumtura në botë kur ti je pranë meje.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera