Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/duart.jpg

Përse meshkujt i braktisin femrat që dashurojnë?Në biseda të ndryshme kemi dëgjuar që meshkujt largohen nga femra që vërtetë dashurojnë.

Kjo ndodh për shkaqe të ndryshme dhe në të ardhmen ata martohen edhe me dikë që nuk e duan fare, por bëjnë kompromise.

1.Ai ndihet nën presion

Ju mund të keni arritur një pikë në marrëdhënien tuaj kur ndiheni që keni nevojë të ecni përpara.

Kjo ndjenjë e pashmangshme do ta frikësojë atë.

Nëse keni përmendur një angazhim më të madh kohët e fundit, mund të ketë shkaktuar që ai të tërhiqet.

Ai frikësohet nga përgjegjësia dhe largohet.

2.Ju godisni “fazën e pasigurisë”

Dr. John Gray, autor i librit “Men are from Mars, Women are from Venus”, shpjegon se faza e pasigurisë është diçka që çiftet e kalojnë.

Sipas Dr Grey, kjo është një kohë kur mashkulli përgjithësisht ndihet i pasigurt.

3.Ai është me të vërtetë i zënë

Ju duhet të jeni realiste dhe të lejoni që ai të ketë jetën e tij.

Kur femrat nuk kanë një jetë të tyren dhe fokusohen vetëm te gjërat e partnerit, sado i dashuruar të jetë ai, do t’iu braktisë.

Të fundit

Trendi i kësaj vjeshte janë jelekët

Jelekët janë rikthyer në modë dhe këtë e keni vënë re të gjithë. Më elegantë se asnjëherë, këtë sezon, jelekët do të jenë në gardërobë dhe për t’i siguruar, je vetëm një raf

Ja benefitet pas ngrënjës së dy bananeve në ditë për një muaj rresht

Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e qartë pse shumica e njerëzve në Perëndim preferojnë vendosjen e bananes tek secila recetë. Sipas dietologëve, nëse konsumoni dy b

Pizza me mish

Përbërësit për 4 persona 1kg Mish të grirë 2 Feta bukë 1 Qepë 1 Thelb hudhër 200gr Djath 1 Kungull të njomë 1 Vezë 200ml Keçap 1 Specë të verdhë 4 Domate 125gr Djath mozzarella 125gr K

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e tetorit do të vazhdojë me kushte të mira meteorologjike. Sipas institutit, do të ketë vranësira dhe intervale relativisht t

Shenja më me fat e ditës së parë të javës

Dashi – Projektet e reja të punës ju interesojnë shumë. Çdo gjë që ka lindur tani, ose ka lindur në fillim të vitit, në të vërtetë nuk ju sjell atë qëndrueshmëri dhe konfirmime q

Pasta Alfredo

Përbërësit: 500 gr Pasta Fettuccine apo Tagliatelle 6 lugë gjelle Gjalpë 1 thelb Hudhër (e grirë) 1/2 gote Krem kuzhine (ajkë) 1/4 lugë çaji Kripë 1/4 filxhan Djathë parmixhan i copëtuar

Info Tjera