Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/200824-jennifer-lopez-nbc-jm-0958_0f1e25f17fa9ec3c61fb5f93b0e048d2-1920x1280-1.jpg

Pesë këshilla nga Jennifer Lopez që do ta ndryshojnë jetën tuajJennifer Lopez është në dekadën e saj të gjashtë, dhe ajo ka qenë në botën e biznesit të shfaqjes për më shumë se 30 vjet.

Ajo u bë e famshme si valltare, këngëtare dhe aktore, dhe sot, e famshmja J.Lo ka tri martesa, dy fëmijë, mbi 20 filma, nëntë albume në studio, një linjë kozmetike dhe disa marrëdhënie për të cilat gumëzhinte e gjithë bota.

Kur lajmi i ndërprerjes së pretenduar të marrëdhënies me yllin e bejsbollit, Alex Rodriguez, u shfaq në fund të javës së kaluar, dhe më pas, për fundjavën, mohimet e këtij lajmi, ne pyesnim se çfarë jete të trazuar dashurie një diva latine mund të na mësojë?

Jennifer ka shumë këshilla, dhe disa nga citimet, të cilat na lanë përshtypjen më të fortë, ua sjellim më poshtë.

Kurseni vajzës suaj besimin në përralla

– Unë jam rritur me përrallën “Do të shfaqet një princ, i cili do të të shpëtojë”, “Prisni për dashurinë e vërtetë – kjo është ajo që do t’ju bëjë të lumtur”, “Nëse nuk jeni i martuar, nuk mund të jeni të lumtur”.

Epo, më lër të të tregoj, vajza ime kur ishte tetë vjeç, ajo tha: “Nuk e di nëse dua të martohem, mami”. Ky është qëndrimi i duhur! Sepse nëse ajo nuk dëshironte, pse do të duhej? Që në moshë të re, unë e mësoj atë që të dojë veten para së gjithash.

Duhet të punohet për lidhjet

– Ne jemi duke punuar për disa gjëra, tha Jennifer Lopez kur ajo mohoi lajmet për ndarjen me Rodriguez. Dhe ky është realiteti i çdo marrëdhënieje cilësore. Në mënyrë që të mbijetojë dhe të zgjasë, duhet të punohet.

Është e nevojshme të ushqehet marrëdhënia, të investohet kohë dhe emocione, të mendohet për partnerin dhe ndjenjat e tij, por gjithashtu të pritet të bëjë të njëjtën gjë, shkruan KP.

Plakja është çështje qëndrimi

– Kam kuptuar se nuk po mendoj për plakjen si të tillë, por për mënyrën se si të qëndroj e re në shpirt, përjetshëm dhe me një trup të fuqishëm. Sigurisht, në një moment të gjithë plaken, por derisa të ndodhë kjo, ne kemi fuqinë të ndikojmë sa të fuqishëm do të jemi.

Sa aktivitet fizik do të kemi, sa do të punojmë, sa aktivisht do të angazhojmë mendjen, jetën tonë, trupin tonë. Ne vendosim vetë.

Fuqia juaj është në atë që ju veçon nga të tjerë

– Edhe pse tingëllon paradoksale, vendlindja ime – Bronx, më ndihmoi të kem sukses në Hollywood. Unë isha ndryshe nga të tjerët dhe kjo ishte forca ime.

Unë isha Jenn nga Blloku, e imja dhe realiste. Kjo ka qenë gjithmonë shumë e rëndësishme për mua. U udhëhoqa nga kujtesa e periudhës kur nuk kisha asgjë. Kjo është arsyeja pse edhe tani i respektoj të gjithë njerëzit dhe nuk shikoj kurrë prapa.

Kini ëndrra të mëdha

Vjen një kohë në jetë kur vëreni se njerëzit ju përshkruajnë. Kur filloni të ngrini duart nga qëllimet tuaja, sepse keni hasur një mur shumë herë. Pastaj mendoni se si mund të mos keni pasur ëndrra të mëdha.

Dhe kjo është një bandë e pakuptimtë! E vetmja gjë që ju qëndron në rrugën e qëllimit tuaj është vetvetja. Secili prej nesh do të jetë nën sulm për shkak të diçka – për shkak të moshës, racës, gjinisë ose statusit shoqëror. Por mos hiqni dorë nga ajo që keni parashikuar. Kapërce të gjitha pengesat!

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera