Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Romantic-wedding-vows-that-will-make-you-cry.jpg

Pse burrat që martohen me gra të huaja janë më të lumturMartesat ndërkulturore mund ta ndryshojnë jetën e një burri për mirë.

Jo vetëm që një burrë mund të mësojë shumë nga gruaja e tij por, ai gjithashtu mund të ketë më shumë mundësi në jetë sesa kishte më parë.

Këto janë arsyet pse burrat i shohin gratë e huaja kaq joshëse dhe si mund të përmirësojnë jetën e tyre. sipas “Bright Side”.

Ata mësojnë një gjuhë të re.
Pse burrat që martohen me gra nga një vend tjetër mund të jenë më të lumtur

Ky mund të jetë një justifikim i përsosur, dhe ata madje kanë mësuesin e tyre personal.

Megjithëse mund të flisni të dy në të njëjtën gjuhë, familjet mund të mos flasin, prandaj kjo është thelbësore për t’i njohur.

Sigurisht, të qenit dygjuhësh ka përfitime të mëdha për mendjen e tij pasi ai gjithashtu do të fitojë një perspektivë të re të botës.

Ata udhëtojnë më shumë.
Pse burrat që martohen me gra nga një vend tjetër mund të jenë më të lumtur

Sigurisht, me një grua që ka një familje jashtë vendit, vijnë shumë udhëtime jashtë shtetit.

Kjo mund të jetë mundësia e përsosur që ata të shkojnë për një pushim të shkurtër.

Fluturimet shndërrohen në mini-aventura pasi ai viziton vendet që nuk i kishte menduar kurrë.

Ekziston edhe bonusi shtesë i të pasurit 2 pasaporta, duke i dhënë atij mundësinë për të udhëtuar më lehtë.

Sipas një studimi, kjo në të vërtetë përmirëson marrëdhëniet duke forcuar komunikimin, pasi çiftet që udhëtojnë më shumë kanë më pak të ngjarë të divorcohen.

Ata festojnë më shumë sesa dikur.
Pse burrat që martohen me gra nga një vend tjetër mund të jenë më të lumtur

Ndarja e traditave kulturore mund të jetë një pjesë emocionuese eçdo marrëdhënieje, veçanërisht kur ato janë festime.

Jo vetëm që brrat nisin pusime të reja, ata gjithashtu mund të ndajnë traditat me gratë e tyre, duke rijetuar entuziazmin përsëri. Ndarja e këtyre momenteve së bashku mund të jetë një pjesë e rëndësishme e një martese të fortë dhe studimet tregojnë se një martesë e shëndetshme ka përfitime të mëdha për trupin dhe mendjen tonë.

Ata bien përsëri në dashuri me ushqimin.

Pse burrat që martohen me gra nga një vend tjetër mund të jenë më të lumtur

Me një vend dhe kulturë tjetër vjen kuzhina, me fjalë të tjera, një mundësi për të zbuluar një pjatë të re të preferuar. Ushqimi mund të jetë porta hyrëse në një kulturë dhe është një mënyrë e shijshme për të kuptuar më shumë rreth personit të zemrës. Në të vërtetë, antropologët e konsiderojnë ushqimin si shumë të rëndësishëm për marrëdhëniet tona shoqërore dhe komunikimin, pasi është diçka që mund ta ndajmë së bashku.

Ata kanë fëmijë më të zgjuar.

Doni fëmijë të zgjuar dhe të suksesshëm, këto janë 5 këshillat që u japin shkencëtarët – Lifestyle

Studimet tregojnë se mësimi i 2 gjuhëve si ndikon pozitivisht në zhvillimin mendor. Shanset janë që burri dhe gruaja të rrisin fëmijën e tyre në gjuhët e tyre amtare. Sigurisht, mund të ndodhë të jetoni lar vendit të lindjes dhe fëmijët do të duhet të mësojnë një gjuhë të tretë.

Ata marrin më shumë vëmendje nga gruaja e tyre.

Pse burrat që martohen me gra nga një vend tjetër mund të jenë më të lumtur

Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse ai është në një lidhje në distancë, siç mund të ndodhë shpesh me çiftet multikulturore. Koha e kaluar së bashku bëhet më e çmuar dhe madje mund të forcojë lidhjen mes tyre.

Ata kanë më shumë mundësi pune.

Pse burrat që martohen me gra nga një vend tjetër mund të jenë më të lumtur

Meqenëse të kesh një grua ndërkombëtare në përgjithësi mund të nënkuptojë që ajo flet një gjuhë tjetër, burri mund të zgjedhë ta mësojë atë gjithashtu.

Të qenit dygjuhësh dhe të kesh 2 pasaporta mund të hapë shumë dyer në tregun e punës për të cilat ai mund të mos ketë menduar më parë.

Të fundit

Një plan efektiv 10-ditor për të zhdukur yndyrat nga trupi

Keni nisur një rrugëtim për heqjen e kileve të tepërta nga trupi? Provni këtë plan efektiv 10-ditor për të përparuar më shumë me qëllimet tuaja, transmeton lajmi.net. Nxirrni yndyrat jash

Dy mënyra për të vërejtur nëse po përjetoni COVID-19 apo ftohje

Gjatë kohës më të ftohtë të vitit, kur ftohjet dhe gripi vazhdojnë, ne priremi të shmangim takimin me miq dhe familje. Për fat të mirë, është e lehtë të thuash nëse ke të bësh vetëm

9 gjërat që bëjnë gjithmonë njerëzit me shumë ndikim

Çdo person i suksesshëm që njoh, është jashtëzakonisht i aftë në bindjen e njerëzve të tjerë përreth tij. Jo nëpërmjet manipulimit apo presionit, por përmes aftësive të tij bindëse:

Disa nga pijet që do ju ndihmojnë të flini të qetë gjatë natës

Ekzistojnë disa pije që ju ndihmojnë të bëni gjumë të qetë gjatë natës. Dy janë rregullat të cilat duhet të zbatohen me patjetër: Ndaloni të hani dhe pini të paktën dy orë para gjumi

Dëshironi të humbni në peshë: Hani mollë

Me siguri e dini se pemët dhe perimet mund t’ju ndihmojnë të humbni në peshë. Një nga pemët më të mira për ta konsumuar janë mollët, madje ekziston një thënie: “Një mollë n

Këto detaje të thjeshta në pamjen tuaj ju bëjnë të dukeni më të mëdha në moshë

Ikona e famshme e modës Coco Chanel dikur tha: “Asgjë nuk e bën një grua të duket më e vjetër se sa shtrenjtësia dhe komplikimet”, shkruan “BrightSide”. Ky citim ka një rëndësi të

Info Tjera