Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Plazh-4-scaled.jpg

Pse gushti quhet muaji blu?Vera i ka ditët të numëruara.

Plazhi, rrobat e lehta dhe dielli prezent thuajse gjatë gjithë ditës, gjithashtu.

Ndaj gushti konsiderohet muaj blu dhe i trishtë, si i fundit i verës.

Ekspertët e psikologjisë thonë se është normale të kenë ndjenja faji dhe madje të urreni veten pse pushimet po mbarojnë.

Ndiheni edhe fajtorë, ju duket se nuk keni bërë sa duhet gjatë këtyre pushimeve: një objektiv, një punë, një detyrë të lënë për këtë periudhë po fundja edhe qejf.

I vetmi ngushëllim janë Krishtlindjet dhe Viti i Ri, festat e fundvitit.

Gushti blu ka disa simptoma të cilat janë ndjenja ankthi, siklet, pagjumësi, humbje peshe, mungesë oreksi, humbje të energjisë, trishtim, dëshirë për të qenë vetëm dhe mungesa e interesit për të bërë gjërat që zakonisht dëshiron të bësh.

Thënë shkurt: Gushti blu është një sëmundje sezonale.

Nuk duhet nënvlerësuar kjo gjendje, por duhet bërë kujdes.

Ha shëndetshëm dhe jepi vetes kohë.

Gushti do vijë sërish!.

Të fundit

Zgjidhja ideale për ta zëvendësuar kafenë

Pa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa njerëz. Ekspertët kanë përpiluar një listë me produktet që kan

Seksi dhe shtatzënia, 8 faktet që duhet të dijë çdo çift

Marrëdhënia seksuale në shtatzani nuk do të jetë njësoj si më parë dhe kjo pasi shpesh partnerët kanë frikë mos dëmtojnë fetusin. Dhe në lidhje me këtë ka disa fakte që duhet të dini

Dilema e madhe e pazbardhur: Covid-19 është artificial apo natyror?

Që nga shpërthimi i parë epidemik i Covid-19 në Vuhan, hipoteza më e besueshme për shfaqjen e këtij koronavirusi të ri, ka qenë ajo e kalimi nga kafshët tek njeriu në një laborator, një g

Supë me brokoli

Përbërësit 500 gr brokoli 4 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinjë hudhër ose 1 kokërr qepë 2 Patate 1 shkop mesatar selino Nenexhik Borzilok 800 ml lëng i nxehtë pule ose perimesh Kripë Përga

Horoskopi për sot

Dashi – Në dashuri nuk priten lajme të mira nëse nuk merrni masa për të përmirësuar marrëdhënien. Në frontin e punës, ju me të vërtetë dëshironi të ndryshoni mjedisin tuaj: kusht

Ky çaj do iu mbroj nga shumë sëmundje

Ky çaj me gjethe ulliri njihet ndryshe si sekreti i jetëgjatësisë së mesdhetarëve dhe është një ndër pijet më të lashta në historinë e njerëzimit. Çaji me gjethe ulliri është një al

Info Tjera