Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/feet-of-couple-having-sex-in-bed-ZEF12180.jpg

A është seksi i shëndetshëm gjatë verës?Sipas një sondazhi të faqes në rubrikën “ The Sun” shumica e njerëzve nën moshën 35 vjeçare kontrollojnë Facebook-un e partnerëve dhe Twitterin pasi të kenë bërë seks gjatë stinës së verës.

Thuhet se seksi është i mirë gjatë verës.

Njeriu mesatar i shëndetshëm prodhon rreth 300 milionë spermatozoide në vetëm një sasi të vogël sperme apo thënë ndryshe në sasi të një luge çaji.

Por, është vetëm një spermatozoid të cilin e pranon gruaja për ta fekonduar vezën.

Mendoni se meshkujt bëjnë më shumë seks se femrat? Gaboheni!.

Sipas Fitness Men, gratë kanë seks 17% më shpesh se një djalë mesatar.

Orgazmat janë të mira për shëndetin tuaj!

Ato mund ta ulin rrezikun e një gruaje nga sëmundjet e zemrës, kancerit të gjirit dhe depresionit.

Pra, bëni seks dhe ndjehuni të lumtur!

Seksi është shumë i shëndetshëm, pasi gjatë 30 minutave seks ju digjni rreth 200 kalori.

Gratë raportojnë se ato duken më tërheqëse kur rregullohen dhe vishen me rroba që e tregojnë trupin e tyre, dhe ashtu bëhen më të dëshirueshme për seks.

Hulumtuesit nga Universiteti Rutgers, përdorën skanerë FMRI për të gjetur atë se çfarë ndodhë në trurin tuaj gjatë seksit.

Ata gjetën se kur jeni duke bërë seks, pjesë të ndryshme të trurit janë të aktivizuara në përgjigje të stimulimit të vagjinës.

Sipas Live Sience, deri në moshën 19 vjeçare, 70% e vajzave amerikane tashmë kishin bërë seks.

Instituti Kinsey tregoi disa statistika të cilat thonë se djemtë e humbin virgjërinë në moshën 16 vjeçare kurse vajzat gjatë moshës 17 vjeçare.

Të fundit

Përmbajtja e emocioneve

Aristoteli për drejtimin e emocioneve ka thënë dikur: “Të zemërohesh me personin e duhur, në masë të duhur, në kohë të duhur, për arsye të duhur në mënyrë të duhur”. Vetëkontroll

Sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik përmirëson shëndetin. Ekspertët kanë rekomanduar gjithnjë që nj

Medikamenti që po ndihmon të sëmurët nga Covid

Një kompani farmaceutike tha të premten se një ilaç e që shet për të ulur inflamacionin, ka ndihmuar në parandalimin e nevojës për makineri të frymëmarrjes tek pacientët e shtruar në spi

Fëmijët nën 5 vjeç mund të prekën më lehtë nga koronavirusi se sa të rriturit

Sipas një studimi, fëmijët nën 5-vjeç mund të prekën më lehtë nga koronavirusi se sa të rriturit. Kjo prekje mund të shkojë nga 10 deri 100 herë më shumë tek foshnjat. Shkalla në të c

Ulni kolesterolin e lartë me lëng portokalli

Një ndër pijet më të dashura dhe të famshme të fillimit të mëngjeseve plot energji. Lëngu i portokallit përtej shijes së mirë dhe një pakete me vitamina që i dhuron trupit, funksionon si

Ja çfarë ndodh me mushkëritë pas lënies së duhanit

Mushkëritë tuaja kanë një aftësi gati “magjike” për të korrigjuar mutacionet kancerogjene të shkaktuara nga pirja e duhanit, por vetëm nëse ndalni konsumin e tij. Deri më tani, mutacion

Info Tjera