Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/dhimbje-koke.jpg

Ilaçi natyral që ju pushon dhimbjen e kokësNjerëzit, të cilët vuajnë nga migrena, e dinë se kjo është një dhimbje e tmerrshme dhe nuk është diçka që shërohet lehtë.

Apo kjo nuk ishte deri tani!.

Harrojni dhimbjet dhe provoni këtë recetë të thjeshtë dhe shpëtoni nga dhimbjet në kokën tuaj në minuta!

Pak njerëz e dinë se ekziston një metodë që ndihmon praktikisht.

Kjo është një metodë e mjekësisë tradicionale dhe popullore, e cila është sot më e kritikuar se e mbështetur.

Ju vendosni nëse ju pëlqen apo jo, por sigurohuni që ju të provoni herën tjetër që ju keni një dhimbje koke dhe na tregoni.

Metoda e propozuar e trajtimit të migrenës është shumë e thjeshtë:

E gjitha çka ju do të duhet është kripë dhe lëng limoni.

Pra, çfarë ju duhet të bëni është të merni një gotë me lëng te shtrydhur limoni dhe shtoni 2 lugë kripë.

Përzieni, pastaj derdhni atë në një gotë të madhe dhe shtoni ujë.

Pasi kjo është e trazuar mirë, vetëm pini të gjithë kupën në të njëjtën kohë.

Shija është e pështirë! Por ky ilaç punon në çast, si të ishte magji!

Të fundit

Lulja që mund ta rrisim në shtëpi dhe ka vlera të pabesueshme medicinale

Kollë, bronkit, dhimbje të fytit, por edhe të stomakut i shëron mëllaga. Nëse keni lëkurë tepër të thatë për shkak të të ftohtit, sërish mëllaga mund t’i lehtësojë shenjat, sepse p

Pse duhet të hani kos në mëngjes?

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme. Kosi mund të hahet me të

Si të minimizohen pasojat për njerëzit që pinë duhan?

Pirja e duhanit vazhdon të jetë një nga faktorët kryesorë për shumë sëmundje e cila prek të gjitha organet në trupin e njeriut. Nuk është rastësi që sistemet shëndetësore janë të koo

Xhenxhefili, miku më i mirë i sistemit tretës të njeriut

Xhenxhefili është një nga miqtë më të mirë të sistemit tretës të njeriut. Mjafton një dozë e vogël me xhenxhefil përpara ushqyerjes dhe do të ndiheni shumë në formë. Këto përbërë

A mund të ndihmojë mbajtja e syzeve në mbrojtjen nga Covid-19?

Një studim i botuar së fundmi duke parë 276 pacientë në Spitalin Suizhou Zengdu në Suizhou, Kinë tregoi se ata që mbanin syze për më shumë se tetë orë në ditë ishin në rrezik dukshëm

Vitaminat më të rëndësishme kundër çdo sëmundje

Përballja me sëmundje të ndryshme që organizmi mund të zhvillojë është sigurisht shumë e vështirë dhe e mundimshme. Shkaqet se përse një njeri sëmuret janë nga më të ndryshmet, duke f

Info Tjera