Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/Kate-Middleton-and-breakfast-1333725-1.jpg

Ruani formën e trupit me dietën e dukeshës Kate MiddletonKate Middleton është Dukesha e Kembrixhit dhe gruaja e Princit William.

Ajo ka tre fëmijë, por ka ruajtur formën e saj të trupit dhe barkut të rrafshët për pjesën më të madhe të jetës së saj të rritur. 

Ekspertët pretendojnë se një mëngjes është kryesorja.

Në të kaluarën Kate Middleton është përfolur se ka ndjekur shumë dieta dhe ka bërë seanca ushtrimesh. 

Kjo përfshin dietën Dukan, të cilën thuhet se e ka ndjekur gjatë dasmës së saj me Princin William.

Dukesha është mjaft e gjatë dhe e hollë, dhe ka qenë gjithmonë sportive, gjë që e ndihmon atë të ruajë figurën e saj.

Sidoqoftë, dieta gjithmonë luan një rol në shëndetin dhe anatominë tonë, kështu që çfarë ha Kate?

Ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm është thelbësore për të qëndruar e hollë, duke vendosur zakone të mira për atë ditë.

Kate ha një vakt veçanërisht të shëndetshëm në fillim të ditës.

Kate pi një lëng jeshil për të filluar ditën.

Edhe kunata e saj Meghan Markle është gjithashtu adhuruese e një lëngu jeshil.

Por, çfarë ka në gojëmjaltën e shëndetshme të mëngjesit të Dukeshës së Kembrixhit?

Lëng jeshil Kate Middleton

  • Lakër jeshile
  • Spirulina
  • Matcha
  • Spinaq
  • Romane (lloj lakre)
  • Koriandër
  • Boronica

Një mëngjes tjetër i preferuar i Kate Middleton është qulli.

Qulli është gjetur si ushqim për të ndihmuar në t’hollim.

Studime të shumta kanë treguar se qulli është një nga zgjidhjet më të mira për të filluar ditën për humbje peshe të qëndrueshme.

Qulli është plot me fibra, të cilat ju mbajnë më të dobët për një kohë të gjatë. 

Një studim amerikan gjeti se nga 22,000 persona të rritur që hanin qull, kishin pesha më të ulëta të trupit dhe bel më të vogël se ata që nuk e hanin.

Qull

Kur bëhet fjalë për pjesën tjetër të vakteve të saj, Kate i kushton shumë rëndësi.

Ajo është adhuruese e një sallate të thjeshtë për drekë.

Princi William më parë ka zbuluar se ai dhe Kate dashurojnë të hanë sushi, ndërsa Daily Mail raportoi se për drekë Dukeshës i pëlqen të hajë sallata me shalqi, tabbouleh, ceviche dhe gazpacho.

Kate Middleton e veshur me një fustan të bardhë
FOTO: Instagram

Të fundit

Vendosni çdo natë një hudhër poshtë jastëkut dhe do të befasoheni

Hudhra është një perime shumë e zakonshme në shumë kuzhina dhe përdoret në të gjithë botën. Por, a e dini se disa njerëz e futin hudhrën nën jastëk? Shumë njerëz që e kanë të vësh

Kanceri i mushkërive: Simptoma në fytyrën tuaj që nuk duhet ta injoroni

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze të kancerit që diagnostikohet, pasi zakonisht është e vështirë të dallosh derisa të përhapet në pjesë të tjera të trupit. Kanceri

Një ekip kërkimor thotë se vala e dytë e ka origjinën nga Spanja

Një variant i koronavirusit që ka origjinën tek punëtorët spanjollë të fermave është përhapur me shpejtësi në pjesën më të madhe të Evropës që nga vera dhe tani përbën shumicën e

Zgjidhja ideale për ta zëvendësuar kafenë

Pa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa njerëz. Ekspertët kanë përpiluar një listë me produktet që kan

Seksi dhe shtatzënia, 8 faktet që duhet të dijë çdo çift

Marrëdhënia seksuale në shtatzani nuk do të jetë njësoj si më parë dhe kjo pasi shpesh partnerët kanë frikë mos dëmtojnë fetusin. Dhe në lidhje me këtë ka disa fakte që duhet të dini

Ky çaj do iu mbroj nga shumë sëmundje

Ky çaj me gjethe ulliri njihet ndryshe si sekreti i jetëgjatësisë së mesdhetarëve dhe është një ndër pijet më të lashta në historinë e njerëzimit. Çaji me gjethe ulliri është një al

Info Tjera