Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/anti-duhani.jpg

Shihni çfarë u bën tymi i cigares mushkërive, zemrës dhe trurit tuajNëse shikoni këtë video shqetësuese, menjëherë do t’ju shkojë mendja të hiqni dorë nga ky ves juaj i keq.  Nëse do ta dinit që çdo herë që thithni tymin e duhanit, do të shkatërronit drejtpërdrejt mushkëritë, zemrën dhe trurin tuaj, ne besojmë se menjëherë do të ndalonit pirjen e duhanit.

Megjithëse e dini që pirja e duhanit është një ves shumë i keq, vështirë se mund të shpëtoni nga kënaqësia e tymit të cigares.  Ndoshta kjo video thjesht do t’ju ndihmojë për këtë.

Videoja tregon në detaje se si nikotina ndot gjakun tuaj dhe si qarkullon në të gjithë trupin tuaj kaq të ndyrë në sekondë.

Kur shihni dëmin që po i bëni mushkërive, zemrës dhe trurit tuaj, kur thithni atë tym, mbase mund t’ju ndihmojë të ndryshoni mendje dhe më në fund t’i thoni JO mesazhit që vret.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Zvogëloni sëmundjet e zemrës me një gotë qumësht

Sëmundja e zemrës është shkaku kryesor i vdekjes në Shtetet e Bashkuara, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) dhe nuk është gjithmonë e lehtë të zbulosh nëse

Sëmundjet që fshihen në pëllëmbën e dorës

Ndodh shpesh që të përjetojmë mpirje të duarve apo ndjesinë e shpimit me gjilpërë në gishta. Kjo ndjesi mund të jetë e përkohshme, si rezultat i lodhjes, por mund të paralajmërojë edhe

Si mund ta largoni peshën e tepërt në formë natyrale

Dhjamosja e mëlçisë është një problem shëndetësor që ka të bëjë me akumulimin e sasive të mëdha të triglicerideve të yndyrës në qelizat e këtij organi. Mëlçia është e rëndësis

Info Tjera