Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/blog_obesity_scale.jpg

Si të eleminoni celulitin në kushte shtëpie me këtë përbërësCeluliti është makthi i çdo gruaje.

Megjithatë ka metoda të ndryshme për ta luftuar atë, si ushqimi i duhur, ushtrimet fizike apo hidratimi.

Por, për një mënyrë më të lirë dhe efektive, mund t’i thoni lamtumirë celulitit me maska shtëpiake.

Një mënyrë efikase është llumi i kafesë që jep rezultate të shkëlqyera.

Përzieni llumin e kafesë me 2 lugë vaj ulliri derisa të krijohet një masë homogjene.

Më pas, aplikojeni në zonat ku keni celulit duke masazhuar me lëvizje rrethore për të paktën 5 minuta.

Shpërlajeni dhe vendosni kremin hidratues të trupit.

Procesin përsëriteni tre herë në javë. 

Të fundit

Zgjidhjet natyrale kundër problemeve me dhëmbët

Njerëzit që vuajnë nga ndjeshmëria e lartë e dhëmbëve, përballen çdo ditë me dhimbje të forta e të mprehta sa herë që konsumojnë ushqime të ftohta, të ngrohta apo të tharta. Dhimbja

5 ushqimet më të mira kundra plakjes

Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju ndihmojnë me më shumë se aq. Kur e mbushim dietën tonë ush

Mungesa e magnezit mund të jetë vdekjeprurëse

Ky mineral ndihmon për të fjetur më mirë, zvogëlon rrezikun e ekzemës, infarktit dhe sulmit në zemër, dhe mangësia e tij mund të jetë fatale. Mungesa e magnezit manifestohet në formën e l

A ndikojnë dhimbjet e kokës në plakjen e trurit?

Plakja e trurit është kthyer në kryefjalën e shqetësimeve mbarë botërore prej disa vitesh tashmë. Sipas të dhënave nga Instituti Internacional i Alzhaimer-it të cilit i referohet AgroWeb.

Pse lëkura jote ka nevojë patjetër për vitaminën C

Vitamina C ka shumë efekte pozitive në shëndetin tonë, por për lëkurën, ajo bënë mrekullira. Studimet konfirmojnë se në vetëm tre muaj aplikimi të rregullt të kësaj vitamine, lëkura ë

10 ushqimet që duhet ti shmangni për ulur dhjamin në bark

Nëse dëshironi të zvogëloni dhjamin në bark, duhet të zgjidhni një plan të duhur diete dhe një rutinë efektive trajnimi. Shmangia e këtyre produkteve të dëmshme është thelbësore për h

Info Tjera