Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Spitali-Amerikan-Prishtinë.jpg

Spitali Amerikan vazhdon me dezinfektim të rregullt të hapësiraveVazhdon kujdesi maksimal në Spitalin Amerikan në Kosovë, Dizinfektimi i rregullt dhe në mënyrë periodike i ambienteve spitalore për të garantuar shëndetin e çdo pacienti.Spitali Amerikan është COVID FREE dhe hyrja në ambjentet e spitalit është e kufizuar duke respektuar protokollet dhe rekomandimet e OBSH për parandalimin e COVID-19 dhe çdo pacient që hyn në spital i bëhet triazhimi dhe monitorimi i saktë i parametrave.Të njëjtat masa janë marrë edhe për personelin mjekësor i cili është i trajnuar duke ofruar mbrojtje maksimale kundër COVID-19. Spitali Amerikan ofron hapësira spitalore të sigurta dhe me staf mjekësor të mirëtrajnuar dhe nuk pranon persona të infektuar me Covid -19.#spitaliamerikan #perqafojejeten

Publiée par Spitali Amerikan – American Hospital Kosova sur Lundi 6 juillet 2020

Vazhdon kujdesi maksimal në Spitalin Amerikan në Kosovë, Dizinfektimi i rregullt dhe në mënyrë periodike i ambienteve spitalore për të garantuar shëndetin e çdo pacienti.

Spitali Amerikan është COVID FREE dhe hyrja në ambjentet e spitalit është e kufizuar duke respektuar protokollet dhe rekomandimet e OBSH për parandalimin e COVID-19 dhe çdo pacient që hyn në spital i bëhet triazhimi dhe monitorimi i saktë i parametrave.

Të njëjtat masa janë marrë edhe për personelin mjekësor i cili është i trajnuar duke ofruar mbrojtje maksimale kundër COVID-19.

Spitali Amerikan ofron hapësira spitalore të sigurta dhe me staf mjekësor të mirëtrajnuar dhe nuk pranon persona të infektuar me Covid -19.

Të fundit

Efektet pozitive të çajit të kanellës në shëndetin tonë

Me origjinë nga Sri Lanka, çaji i kanellës është përdorur nga mjekësia orientale prej mijëra vjetësh për të kuruar të ftohtin, problemet me tretjen dhe spazmat dhe duke përmirësuar gjith

Doni të shkoni në plazh? Ndiqni këto këshilla

Për të gjithë asgjë nuk është më mirë se një ditë e ngrohtë në plazh. Pandemia këtë vit na bëri që të kufizohemi dhe të marrim masa drastike para se të shkojmë të pushojmë. Ne po

Si ti mbrojmë flokët në plazh?

Në pushime, buzë detit, në mal apo liqen, është e rëndësishme që përveçse për lëkurën, të kujdesemi edhe për flokët. Sidoqoftë, ka ende pak njerëz që kujdesen për flokët e tyre g

Këshilla për mbrojtjen e lëkurës dhe nxirjen në plazh

gjatë këtyre ditëve të ngrohta ku ekspozimi në diell është i pashmangshëm dhe frekuentimi i plazheve e pishinave ka nisur, rekomandohet ushqyerje e shëndetshme Ekspozimi në diell na ndihmon

Prindër zgjohuni; Autizmi virtual është tashmë një realitet edhe tek ne

Studimet e reja kanë zbuluar që fëmijët e vegjël që shpenzojnë shumë kohë para ekranit në TV, lojra kompjuterike, tableta dhe kompjutera, kanë simptoma të “autizmit”. Kur prind

10 mënyra për të shmangur komplikimet me diabet

Diabeti është një sëmundje serioze. Ndjekja e planit tuaj të trajtimit të diabetit merr një angazhim gjatë gjithë orarit. Por përpjekjet tuaja janë të vlefshme. Kujdesi me diabetit mund t

Info Tjera