Shëndeti http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/cup-coffee-latte-wood-table-coffee-shop-cafe_1150-12744.jpg

Zgjidhja ideale për ta zëvendësuar kafenëPa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa njerëz.

Ekspertët kanë përpiluar një listë me produktet që kanë të njëjtën veçori si kafeja përsa i përket energjisë.

Avantazhet që kanë këto produkte, janë natyrale, por nuk kanë as efekte anësore.

Tërshera është një produkt që na ofron të njëjtën energji që na ofron një filxhan kafe.

Kjo drithër ka në përbërje të saj një nivel të ulët glicemie.

Ajo gjithashtu ndihmon edhe në prodhimin e serotoninë, që ndihmon të shmangim stresin dhe ne të këmi një kujtesë më të mirë.

Duke filluar që nga sot, tërshërën duhet ta bëjmë pjesë të vakteve tona.

Të fundit

Cilat janë arsyet që na dridhen duartë

Dridhjet thelbësore Ky çrregullim nervor është arsyeja më e zakonshme që dridhen duart. Nuk ka ndonjë shkak të qartë, por ndonjëherë kërkohet për një ndryshim në një gen. Sëmundja e P

Lule Bliri dhe Mjaltë – Kura për Shëndetin e Mirë të Organizmit

Pemët e blirit  janë mbase pemët me aromën më të këndshme. Lulet dhe gjethet e kësaj peme kanë gjetur përdorim në mjekësinë popullore që në lashtësi. Mbase kjo është dhe një arsye

Ekstrakti i fuqishëm i gjetheve të ullirit

Ekstrakti i gjetheve të ullirit është sidomos me rëndësi, meqë ka veti antivirale dhe antibakteriale, prandaj përdoret për mjekimin e shumë sëmundjeve. Disa studime kanë treguar se ky ekstr

Sa i shëndetshëm është qumështi i bajames?

Qumështi i bajames është bërë lloji më i popullarizuar i qumështit bimor. Mirëpo, mbase pyesni sa është vërtet i shëndetshëm. Prania e proteinave dhe e karbohidrateve në qumështin e baj

Njihuni me 13 benefitet e kafesë

Kafeja është një pije mjaft e njohur në të gjithë globin për një numër të madh përfitimesh shëndetësore. Falë niveleve të larta të antioksidantëve dhe lëndëve ushqyese të dobishme,

6 vitamina për të cilat duhet patjetër të keni njohuri

Trupi juaj ka nevojë për shumëllojshmëri të vitaminave dhe mineraleve për të qëndruar të shëndetshëm. Mungesa e tyre mund të shkaktoj probleme shëndetësore. Ushqimi që konsumojmë zakon

Info Tjera